Asus X556UQK Windows 11 Sisteme MacOS nasıl kurulur?

yakmazcan4

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar öncelikle hepinize merhaba. Başlıkta da belirttiğim gibi Windows 11 çalıştıran bir dizüstü bilgisayara sahibim. Sistem özelliklerim şöyle;
Model Numarası: Asus X556UQK,
İşlemci: İntel İ7-7500U, Temel hız: 2.90 GHz (3.50 GHz'e kadar çıkabiliyor),
RAM: 12 GB 2133 MHz'de çalışıyor,
Depolama: Kingston (SA400S37240G) 256 GB SSD + Toshiba (MQ01ABD100) 1 TB HDD. Normalde sistem HDD ile geldi, yavaş olduğu için ben SSD yükseltmesi yaptım,
Ekran Kartı: İntel HD Graphics 620 + Nvidia GeForce 940MX.
Umarım unuttuğum bir özellik yoktur, onun dışında lazım olan herhangi bir bilgiyi sorun arkadaşlar buradan ulaştırmaya çalışırım.
Bu sisteme MacOS kurmak istiyorum. Kurabilir miyim? Nasıl bir yol izlemeliyim? Sistemi düzgün ve stabil bir şekilde çalıştırabilir miyim? Yardımlarınızı bekliyorum,
İyi Forumlar :)

Kurabilirsin. Ventura destekler diye düşünüyorum. Bu arada NVIDIA ekran kartından şüpheliyim, şimdi araştırıyorum desteğini.

Düzenleme: ekran kartın'da Optimus teknolojisi mevcut. Bu özellik macOS tarafından desteklenmiyor. BIOS'da bu ayar varsa disable'a çek. Öyle deneyebiliriz. Yoksa maalesef Intel'i kullanmak zorundasın.

Son düzenleme:
Ventura olması benim açımdan güzel olur. Anladığım kadarıyla donanım açısından sadece NVIDIA ekran kartında problem yaşayabilirim. İşime yarayıp yaramama durumumu, yani ekran kartını kullanıp kullanmama durumumu daha sonra değerlendireceğim.
Kuruluma başlamadan önce imaj dosyasını nereden edinebilirim? Kurulum süresince nasıl ilerlemeliyim yardımcı olur musun?
Tahmin edebildiğin gibi ilk defa böyle bir işe girişiyorum.

Önce en az 16 GB bir USB gerekli. Gerisini hazırladığım rehber ile öğrenebilirsin.

Rehber için teşekkürler, az önce göz attım. İmaj kurma, USB'den başlatma ve kurulum esnasında yapılacaklar (disk izlencesi vs...) hakkında az çok bilgim var. Bir de kurulum sonrası yapılacaklar hakkında yardımcı olabilir misin? Örneğin; USB olmadan sistemi boot etmek, Wi-Fi, Bluetooth ve diğer donanımları çalıştırmak gibi.

Rehber için teşekkürler, az önce göz attım. İmaj kurma, USB'den başlatma ve kurulum esnasında yapılacaklar (disk izlencesi vs...) hakkında az çok bilgim var. Bir de kurulum sonrası yapılacaklar hakkında yardımcı olabilir misin? Örneğin; USB olmadan sistemi boot etmek, Wi-Fi, Bluetooth ve diğer donanımları çalıştırmak gibi.
Kurulum sonrası gerekli programlar diye bir klasör olacak o'nu atın USB'ye. Bu arada Ethernet/Wi-Fi modeli?

Evet, kurulum sonrası programları USB'ye atmam gerektiğini yazınızda okudum fakat attıktan sonra yapılması gereken işlemler var diye hatırlıyorum, o yüzden sormak istedim :)
Wi-Fi: Qualcomm Atheros AR956x Wireless Network Adapter
Ethernet: Realtek(R) PCI(e) Ethernet Controller

Yeni konular

Geri
Yukarı