HD5780 Ekran kartı aşırı ısınıyor

cekicek31

Hectopat
Daha fazla  
AMD HD5780 ekran kartım var uzun zaman kulanmadim taktım bilgisayara boşta 60 derece yükte 90 derece o ısınınca fan da çok dönüyor ses yapıyor ne yapmalıyım sistem sağlam Power 650 Watt 80 Plus, 6700K işlemci.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam, temizlik ve macun yenileme yapın.

Pasif soğutmasını çıkarıp içerisindeki tozu temizleyin bende HD 4800 kullanıyordum parmak büyüklüğünde toz çıktı, fanı söküp iyice temizleyin macunu yenileyin 15-16 derece daha soğuk çalışıyor.

HD 5000 serisi zaten sıcak çalışan bir seri. Hava sirkülasyonu sağlayın, yeni macun uygulayın.

AMD HD5780 ekran kartım var uzun zaman kulanmadim taktım bilgisayara boşta 60 derece yükte 90 derece o ısınınca fan da çok dönüyor ses yapıyor ne yapmalıyım sistem sağlam Power 650 Watt 80 Plus, 6700K işlemci.
hocam ömrünü doldurmuş be son bir kalp masajı yap yinede :D kartı söküp macun yenıleyıp fanlarındakı tozları temızleyebılırsın guvenmıyorsan kendıne bır bılgısayrcıya gotur sorun olmaz
HD 5000 serisi zaten sıcak çalışan bir seri. Hava sirkülasyonu sağlayın, yeni macun uygulayın.
benim eski bılgısayarım intel core 2 duo hd 5450 idi ve oda aşırı ısınıyordu amd nın eskı kartlarında bu sorun var cozum bulsanda tekrarlar

Geri
Yukarı