GT730 GDDR3 ekran kartım aşırı ısınıyor

swa

Decapat
GT730 GDDR3 ekran kartım aşırı ısınıyor boşta 50 derece iken GTA 5 gibi oyunlara girdiğimde ekran kartı kullanımı %100'lere çıkıyor ve ısısı 100 dereceyi aşmak üzere. Çipi fazla ısınmıyor fakat fanın altındaki demir aşırı sınıyor. Fan soğutamıyor başka bir uyumlu fan almak istiyorum yardımcı olur musunuz?

Bu fanı taksam sıkıntı olur mu?

Dosya Ekleri

• 460412291x.jpg
    460412291x.jpg
    13,7 KB · Görüntüleme: 23
Markasını bilmiyorum fakat işlemciye sürdüm çok iyi sıcaklık değerleri başka bir ekran kartında da denedim sıcaklık değerleri iyiydi ek bir fan alsam sıkıntı olur mu yerine taksam.

Zaten onun soğutma bloğu yeterince soğutulacak şekilde tasarlanmıştır, ya termal macununuz dandik, ya düzgün süremiyorsunuz, ya da soğutma bloğunu tam oturtmamışsınız. Fan alıp sabitleyebilirseniz, soğutulmasına tabii ki yardımcı olacaktır.

Zaten onun soğutma bloğu yeterince soğutulacak şekilde tasarlanmıştır, ya termal macununuz dandik, ya düzgün süremiyorsunuz, ya da soğutma bloğunu tam oturtmamışsınız. Fan alıp sabitleyebilirseniz, soğutulmasına tabii ki yardımcı olacaktır.

Çok denedim fanları bazen çok sıktım düzgünce macununu sürdüm fakat nedense bir türlü %100 derecenin altına inemiyor resmini attığım fanı alıp denemek istiyorum bir arkadaşımada gösterdim son hızda çalışırken o bile şaşırdı bu kadar yavaş dönmesine.

GT730 GDDR3 ekran kartım aşırı ısınıyor boşta 50 derece iken GTA 5 gibi oyunlara girdiğimde ekran kartı kullanımı %100'lere çıkıyor ve ısısı 100 dereceyi aşmak üzere. Çipi fazla ısınmıyor fakat fanın altındaki demir aşırı sınıyor. Fan soğutamıyor başka bir uyumlu fan almak istiyorum yardımcı olur musunuz?

Aynı sorunu bende yaşıyorum. Lenovo GT730 kullanıyorum ETS gibi oyunlarda 97 derecelere çıkıyor. Kartın fanı çalışıyor oyundaki FPS'im normal ama oyun takılarak ilerliyor.

Geri
Yukarı