HD6570 LoL oynarken bozuldu

yone1108

Decapat
Makaleler
1
Merhaba, AMD Radeon HD6570 2 GB ekran kartım vardı, LoL oynarken birden oyun ve bilgisayar tamamen dondu. Bilgisayarı yeniden başlatmak zorunda kaldım yeniden başlattığımda ise görüntü gelmedi. Ekran kartı fan falan çalışıyor ancak görüntü yok, ne olmuş olabilir sizce? Tamir yapılabilir mi? Bilen arkadaşlar teşekkürler. :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu tür işlemleri yaptım.
Tak çıkar yaptım, onboard taktım görüntü geliyor ancak ekran kartına takınca gelmiyor ama ekran kartı çalışıyor fan falan.
Reballing için vereceğiniz paraya değmeyebilir hocam. Bende HD5670 yaktım lol de bi tane 😅 ilkel ama ucuz ekran kartı için fırınlama denenebilir. Tabi tercih sizin.

Sistemde harici kart takılı iken obden görüntü alabiliyorsanız ekran kartınız gitmiş hocam.
Reball olayını evde siz yapamazsınız BGA denilen bir makine lazım.

Elinizdeki kart için masraf yapmaya değmez.
Bütçeniz varsa PSU ve sistem bileşenlerinize göre sıfır ya da ikinci el bir kart bakın.

Maalesef bütçem yok bunu 2. el almıştım 2 3 ay önce hemen bozuldu ailem pek olumlu bakmaz onboard ile devam edeceğim.

Hocam siz en iyisi 2. elden bir R7 240 ya da RX550 türevi kartlar bakın.
Maalesef bütçem yok bunu 2. el almıştım 2 3 ay önce hemen bozuldu ailem pek olumlu bakmaz onboard ile devam edeceğim.
Muhtemelen size reballing yapılmış kart satmışlar. Normal kart LoL gibi bir oyunda yanmaz.

Hocam siz en iyisi 2. elden bir R7 240 ya da RX550 türevi kartlar bakın.

Muhtemelen size reballing yapılmış kart satmışlar. Normal kart LoL gibi bir oyunda yanmaz.

Olabilir gittigidiyor'dan almıştım sorun çıkardı sağlık olsun.
Reballing için vereceğiniz paraya değmeyebilir hocam. Bende HD5670 yaktım lol de bi tane 😅 ilkel ama ucuz ekran kartı için fırınlama denenebilir. Tabi tercih sizin.

Ekran kartını fırında bekletsem patlama falan olur mu? Patlasa fırına zarar verir mi bari fırından olmayalım :) :) :)

Merhaba, AMD Radeon HD6570 2 GB ekran kartım vardı, LoL oynarken birden oyun ve bilgisayar tamamen dondu. Bilgisayarı yeniden başlatmak zorunda kaldım yeniden başlattığımda ise görüntü gelmedi. Ekran kartı fan falan çalışıyor ancak görüntü yok, ne olmuş olabilir sizce? Tamir yapılabilir mi? Bilen arkadaşlar teşekkürler. :)
Kart yanmış büyük ihtimal , tamir edilme olasılığı %10 falan edilse bile eski performansı yakalayamayabilirsin. Bütçene ve sistemine göre yeni bir ekran kartı almanı tercih ederim.
Ekran kartını fırında bekletsem patlama falan olur mu? Patlasa fırına zarar verir mi bari fırından olmayalım :) :) :)
Yakın zamanda bende 9800 GT yaktım :D , çok araştırdım tamiri olmaz dediler şimdi GT 740 Siparişi verdim yakında gelir

Yeni konular

Geri
Yukarı