HD6850 1920x1080 çözünürlük performansı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Ömer Gündüz

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Ben bu ekran kartını kullanıyorum arkadaşlar. Oyunların neredeyse hepsini yüksek ayarlarda 40 FPS civarı oynayabiliyorum. Fakat ben çözünürlüğü monitörüm dolayısıyla düşük tutuyorum: 1280x1024. Yeni bir monitör alacağım 21.5 inç. 1920x1080 çözünürlükte. Oyunları bu çözünürlüktede çok FPS düşüşü yaşamadan oynayabilir miyim?

Ekran kartın oldukça iyi, pek çok oyunu sorunsuz ve yüksek ayarlarda, yüksek çözünürlükte oynayabilirsin. Ama oyunlarda çözünürlük ve FPS ilişkisini anlamak için bu yazımızı mutlaka okumalısın: Oyunlarda Çözünürlük ve FPS İlişkisi | Technopat

Çok düşüklük yaşamassın. Evet, Ali arkadaşımızın dediği gibi ekran kartı bayağı iyi. Şuanki oyunları rahatlıkla orta-yüksek bir biçimde oynatacağını düşünüyorum.

Ekran kartın güncel oyunları yüksek ayarlarda yüksek performansla oynatabilecek bir kart. Şahsen bu hafta bende sapphire hd 6850 ekran kartı alıcağım. Benim de monitörüm 1280-1024. Full çözünülükte 20 FPS alıyorum Crysis 2'den ama 1024-786 yaptığımda 40-50 fps. (HD 6670 ile)

Yeni alacağın monitörde FPS kaybı elbette yaşayacaksın fakat ekran kartın gayet yeterli, hissettirmez bile.

Kardeş HD 6850 oyunlar için muhteşem bir ekran kartıdır. Örneğin sen GTA 4 oynuyorsun. HD 6850 GTA 4'ü oynamak için muhteşemdir. Sen o ekran kartıyla GTA 4 ve diyer oyunları %200 yüksek kalitede oynarsın. Monitor değiştirsen en az %150 donmadan oynarsın. Yani yine fazlasıyla oynayabilirsin. Ben hiç kullanmadım HD6850. Ama arkadaşlarda gördüğüm kadarıyla ve araştırdığım kadarıyla çok iyi bir kart. Yani monitoru değiştirsen hiçbir şey değişmez. Yine fazlasıyla oynarsın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı