HD7750 ile 300 Watt PSU

erkin7676

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba sayın techopat üyeleri. Size bugün bir sorum olacak yeni bir ekran kartı aldım. Amd HD 7750 ana kartım ekran kartıyla uyuyor. Ama powerım 300 watt. Sitelerde en az 350 watt yada 500 watt al falan diyorlar. Yoksa kesin performans alamazsın ekran kartına zarar gelir vb. Şeyler diyorlar. Daha takmadım ekran kartını sizce takmalı mıyım ?

Son düzenleyen: Moderatör:
@MF peki kardeş 1 haftadır takmıyorum bunu bilgisyaracıya götürcem psu alıp taksın diye 300 w yeterli olduğuna eminsin dimi?

Burda aynı konulu başlıklara bakıyorum çoğusunda yetmez falan diyor.

İşlemci 95W. erkin7676 Şimdi şunları yazarsan sana kesin yetip yetmeyeceğini söylerim.
Anakart, güç kaynağının etiket fotoğrafı, kasada bulunan fan sayısı. Bunların hepsini yazarsan sana kesin cevap veririm.

Ana kartım bu güç kaynagımın etiketi fotorafını çekmedim veya bilmiyorum. Çünkü kasayı ben açmadım fan sayısı nı ise nerden bakılcagını söylermisin söyliyeyim.

Kuzenim kasayı açıp güç kaynagımın 300 watt oldugunu söyledi ve bu ekran kartı çalıştırmaz veya çalıştırsa bile zarar verir bişey olur dedi. Para topla 500 watt al dedi ama ben para vermek istemiyorum daha yeni aldım ekran kartı daha fazla masraf yapmak istemiyorum.

dd.png

300 Watt demekle olmaz. Güç kaynağının etiket fotoğrafını çekmelisin ki 12 V kanalından kaç W güç verdiğini hesaplayayım.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı