HD7750 ve 350 Watt PSU

Zaten alacak ekran kartını, takmasının ona bir zararı olmaz ki. Taksın denesin, olmazsa ne güzel 500 Watt ikinci el 50 TL'ye alabiliyormuş. Onu alır açmazsa yapılacak bir şey yok.

Yani arkadaş 50 TL PSU'ya vereceğime ekran kartını yükseltirim demiş. Bence bu cümle tamamen mantıksız, çünkü PSU olmadıktan sonra ekran kartını GTX 690 alsan ne fark eder? Eninde sonunda PSU almak zorundasın.

Zaten alacak ekran kartını, takmasının ona bir zararı olmaz ki. Taksın denesin, olmazsa ne güzel 500 Watt ikinci el 50 TL'ye alabiliyormuş. Onu alır açmazsa yapılacak bir şey yok.

Yani arkadaş 50 TL PSU'ya vereceğime ekran kartını yükseltirim demiş. Bence bu cümle tamamen mantıksız, çünkü PSU olmadıktan sonra ekran kartını GTX 690 alsan ne fark eder? Eninde sonunda PSU almak zorundasın.
Yok orda demek istediğim; 260 TL alacağım modeli HD 7750'nin. 50 TL de PSU, 310 TL olacak. PSU alacaksam HD 7750 değil de daha performanslı bir kart da alabilirim diye düşünüyordum. Fazla fiyat farkı olmadan. Sonuçta HD 7750 fiyat performans kartı sayılmaz. Ama HD7750 alıp deneyeceğim, kesin olarak sorun görmezsem elimdeki PSU ile devam edeceğim.

Son düzenleyen: Moderatör:
PSU alacaksan ikinci el de olsa +80 sertifikalı olmasına dikkat et bence, yararını görürsün

Mert'e katılıyorum. Bence de yetmeyecek, sen kendini riske sokma açsa bile birkaç dakika sonra kapanacaktır yüke bindiği zaman.

Risk yok diyoruz hala risk diyorlar. Tamam belki sistem kapanacak, belki yetmeyecek. Ancak eminmisiniz denemesinin ona bir zararı olmaz.

Demin eve gelirken Vatan Computer'e uğradım. Bir yetkili sistem açılır ama bir süre sonra sıkıntı yaşarsın dedi. Başka bir yetkili Anakartın eski, yanlış bir akım kartı yakmana yol açar o PSU ile dedi. Bir diğeri de ASUS dandik PSU koymaz, 7750 az güç tüketiyor dedi. Orada da fikir ayrılığı oldu anlayacağınız :) Anlayamadığım nokta Nvidia GT430 ile HD7750 tam yükte ikisi de 55 W güç tüketiyor ama GT430 çalışır HD7750 çalışmaz diyorlar.

Ya kardeşim 350 watt o kart için yeterli . Sistem filen kapanmaz. Abartıyor bazı arkadaşlar. Bakkal cebinden para çıkartmak için o kartı 1 haftaya kalmaz getirir demiş. Çok abartılıyor. O kadar az tüketen bir karta 350 watt yeterli. Normalde de zaten 400 watt öneriliyor. Ben 6850'yi 350 watt ile çok çok yüksek ayara atmadan sorunsuz kullandım. Emin ol sen çok daha rahat kullanırsın.

- - - Güncellendi - - -

Kardeşim denedim , gördüm yani. Kapanmayacak ve sorun olmayacak. 6850'den daha az güç harcıyor zaten kart. Abartıyorsun bence :D

- - - Güncellendi - - -

Ya kardeşim 350 watt o kart için yeterli . Sistem filen kapanmaz. Abartıyor bazı arkadaşlar. Bakkal cebinden para çıkartmak için o kartı 1 haftaya kalmaz getirir demiş. Çok abartılıyor. O kadar az tüketen bir karta 350 watt yeterli. Normalde de zaten 400 watt öneriliyor. Ben 6850'yi 350 watt ile çok çok yüksek ayara atmadan sorunsuz kullandım. Emin ol sen çok daha rahat kullanırsın.

Aslında denemek istiyorum ama risk almayacağım. Yeni bir PSU + HD6850 alacağım. Fikirlerini paylaşan arkadaşlara çok teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı