HD7850 Düşük Performans

• Konuyu başlatan OceanWave
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 10
  • Görüntüleme 1B
O

OceanWave

Ziyaretçi
Arkadaşlar 1280x1024 monitör kullanıyorum ve düşük fps aldığımı düşünüyorum. Mesela BF3 MP'de 40-50 fps arası oynuyorum hepsi ultra. Neden sizce ? LoL mesela dikeyi kapatıyorum 150 fps veriyor açınca 60 sabit. İşlemci fx6300 4.0 ghz yaptım. Yine aynı. Nerede darboğaz anlamadım ki. Fps daha çok olması gerekmiyor mu? Düşük çözünürlükte.

@Recep Baltaş Yardımlarınızı bekliyorum. Detaylı açıklama lütfen.

Çözünürlük düşünce ekran kartınız çok daha fazla kare vermek istiyor. İşlemciniz ise buna yetişemiyor. Darboğaz kısaca böyledir. Çözünürlük düştükçe darboğaz oranı artar. Her şeyden önce bir monitör alın. Başka bir işlemci de alsanız, ekran kartı da alsanız faydasını göremezsiniz. Hani görseniz de verdiğiniz paraya değmez.

Buraya yazmamın asıl sebebi 1080p BF4 ultra ayarda 40 fps veren kart 1280x1024 çözünürlükte BF3 ultra ayar 40 fps veriyor. İlla monitör alacağız yani. :)

Tamamdır arkadaşlar televizyona bağladım kasayı ve BF3 ultra ayar 1080p 60 fps oynattı. League Of Legends dikey kapatınca 150-200 fps açınca 60 fps sabit.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı