Çözüldü HD7850 PCI-e 1.1 olarak çalışıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Erkandanotesi

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
DVTFL'de Bir Öğrenci
Merhaba, ben şu anda HD 7850 1GB kullanıyorum. Ve GPU-Z'de PCI-e x8 1.1 olarak kullanıldığı yazıyor. Sorunum şu: Eski kartım olan GTX 650 PCIe x8 2.0'da çalışıyordu. Ekran kartı hariç hiçbir şey değiştirmedim. Resimleri koyuyorum.

Sistem:

Xeon X3440
HD7850 1GB
Turbox 😕 H550m Anakart
6 GB Ram
500 GB HDD
600WPowerBoost 80+ PSU

gtx650 gpu-z.png
HD7850 gpu-z.png

Çözüm
Ayarları sıfırlayın olmazsa. Ekran kartını anakarttan söküp PCI Express yuvasını güzelce temizleyip içinde toz kalmadığından emin olun. Aynı şekilde ekran kartının da pinlerini temizleyip tekrar ekran kartını yuvaya takıp tam oturduğundan emin olun. Daha sonra GPU-Z'den tekrar kontrol eder misin? Bunları yapmadan önce bir metale bir kaç saniye dokunarak vücudundaki statik elektriği boşaltmanı tavsiye ederim.
Ayarları sıfırlayın olmazsa. Ekran kartını anakarttan söküp PCI Express yuvasını güzelce temizleyip içinde toz kalmadığından emin olun. Aynı şekilde ekran kartının da pinlerini temizleyip tekrar ekran kartını yuvaya takıp tam oturduğundan emin olun. Daha sonra GPU-Z'den tekrar kontrol eder misin? Bunları yapmadan önce bir metale bir kaç saniye dokunarak vücudundaki statik elektriği boşaltmanı tavsiye ederim.

Çözüm

Geri
Yukarı