HD7870 XT Ekran Kartım Isınıyor

Proppy1

Hectopat
İyi günler forum üyeleri. Bugün blacklist oynarken ekran kartı ısısı 86-87 dereceyi gördü. Ekran kartım bu : VATAN COMPUTER - SAPPHIRE - HD7870XT GDDR5 2GB 256Bit AMD Radeon DX11.1 Ekran Kart

3-4 Hafta önce değerler 81-82 derece oluyordu ben de Vatan bilgisayara götürdüm. Kartta sorun olmadığını hatta oyunlarda max 72 derece gördüğünü söylediler. Sizce şimdi ne yapmalıyım ? Odam biraz sıcak ondan olabilir mi ?

72 dereceden yukarısını bende hiç görmedim. Bir ara idm nin crack ını indirmiştim o yüzden resmen çıldırmıştı kart boşta iken bile %100 performans da çalışıyordu 82-85 i görmüştü daha sonra crack ı silince düzelmişti

Kasanın kapağını açık bırakmak doğru bir hareket değil. Öyle olsa firmalar yan kapak üretmezler. Değil mi ? :)
Hmm... Aslında haklısın evet! Ama yaz mevsimi, sıcak. 3 ay boyunca açık bırakmakta sakınca görmüyorum ben. Hatta benim bilgisayarımın kapağı tüm yıl boyunca açık. Kapatsam mı?

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı