HD7870XT'den, GTX 970 veya R9 290'a terfi etmek

shooters001

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar,

Sapphire HD7870XT ekran kartı kullanıyorum. GTX970 veya R9 290 a geçmek çok büyük fayda sağlar mı?

Oynadığım ve oynayacağım muhtemel oyunlar:

Fifa ve PES
Project Cars (Mayıs ta çıkıyor), Assetto Corsa, F1 2015 (Haziran da çıkıyor.) WRC 5, Dirt 4, NFS Underground 3 (Kasım da çıkıyorlar.) The Crew.

Belki alıp oynayabilirim.

Shadow of Mordor ve Mortal Kombat X

Sistemim ise: (İmza etiketimde belirttiğim gibi)
Core i5 4570 işlemci
Gskill 8 GB 1600 mhz
Asus z87-a Anakart
Haf 912 750 watt Kasa

@Recep Baltaş
@Ali Güngör

Recep Baltaş ve Ali Güngör öncelikle yardımcı olursa çok iyi olur.

Herkese cevapları ve önerileri için şimdiden teşekkürler.
shooters001

HD 7970 ile GTX 970 arasında bile devasa bir FPS farkı var. Eğer alacaksan GTX 970 almanı öneririm. Güç kaynağın hayli hayli yetecektir. Ekran kartlarının adını aralarına "vs" yazarak aratırsan test videoları çıkacaktır.

HD 7970 ile GTX 970 arasında bile devasa bir FPS farkı var. Eğer alacaksan GTX 970 almanı öneririm. Güç kaynağın hayli hayli yetecektir. Ekran kartlarının adını aralarına "vs" yazarak aratırsan test videoları çıkacaktır.
Zaten 7870, 79XX serisinin gpu'sunu kullanıyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Videoda goruldugu uzere cok net bir fps farki var.

Önerileri listede yazdığım oyunlara paralel olarak önerir msiniz?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Videoda goruldugu uzere cok net bir fps farki var.

Evet videoyu inceledim en az 2 buçuk kat fps farkı var.

Ama ben yukarıda oynadığım oyunların listesini yazdım. Listeye paralel biçimde öneri yapar mısınız?

Önerileri listede yazdığım oyunlara paralel olarak önerir msiniz?

Evet videoyu inceledim en az 2 buçuk kat fps farkı var.

Ama ben yukarıda oynadığım oyunların listesini yazdım. Listeye paralel biçimde öneri yapar mısınız?
Listende ki oyunların çoğu bırak çıkmayı onaylanmadı bile ancak çıkan ve betası çıkan oyunları 970 ile 60fps Full HD (1080p) oynarsın

970 al derim, r9 290' a göre hem daha performanslı hemde daha az güç tüketiyor.Verdiğin paraya değer, piyasadaki en iyi f/p ürünü.
Hayırlı olsun hocam, kesinlikle GX970 almalısın. R9 280X Vapor-X olsa f/p olarak al derdim ama R9 290X alınabilir bir model değil, özel soğutucusunu da alman gerekecek vs performans olarak kesinlikle NVIDIA

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı