HDD %100 kullanılıyor ama herhangi bir veri işlemiyor

şahıs

Hectopat
Yer
Aksaray
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
ryzen 5 1600 Team T-Force Vulcan TUF Gaming Alliance 16GB (2x8GB) 3200MHz CL16 DDR4 Asus rx 550 4gb gigabyte b450m -h wd10ezex , suv400s37240g
Meslek
öğrenci
SSD veya HDD modeli
wd10ezex
HDD %100 kullanıyor ama hiçbir veri okumuyor ve harddiskteki uygulamalar ve Windows uygulamaları yanıt vermiyor.

Virüs bulaşmış olabilir mi? Hiç Tarama yaptınız mı ? Bu sorun genelde bana virüs bulaştığında oluyordu.

Virüs bulaşmış olabilir mi? Hiç Tarama yaptınız mı? Bu sorun genelde bana virüs bulaştığında oluyordu.

Hocam bir de disk görünmüyor yani yeniden başlatınca diski görebiliyorum ama bir süre sonra disk görünmüyor.

HDD %100 kullanıyor ama hiçbir veri okumuyor ve harddiskteki uygulamalar ve Windows uygulamaları yanıt vermiyor.

Bu gibi durumlarda ya sistemsel ya da kullanıcı hatasından dolayı sorunlar olabiliyor veya virüs gibi durumlarda meydana gelebiliyor. Özellikle virüs konusuna dikkat etmek lazım. Ne zamandan beri bu sorun var? Donanım sorunu olması da çok yüksek darbe vb aldı mı?

Bu gibi durumlarda ya sistemsel ya da kullanıcı hatasından dolayı sorunlar olabiliyor veya virüs gibi durumlarda meydana gelebiliyor. Özellikle virüs konusuna dikkat etmek lazım. Ne zamandan beri bu sorun var?

Bugün 2 saat tir olmaya başladı.

Disk yönetiminde görünüyor ve başlatamıyorum.

Ondan önce herhangi bir eylem yaptınız mı? Yoksa durduk yere mi olmaya başladı? Durduk yere olduysa donanımsal sorun olabilir. CMD komut isteminden uygulama yaptınız mı diskpart ile?

Hayır CS:GO oynarken birden oldu.

Hocam SATA'yı değiştirdim bir deneyeceğim eğer devam ederse veya çözülürse yazarım.

Anakartta taktığım SATA girişini değiştirdim ve HDD'deki SATA girişini biraz temizledim şu an sorun yaşamıyorum.

Son düzenleme:
Hayır CS:GO oynarken birden oldu.

Hocam SATA'yı değiştirdim bir deneyeceğim eğer devam ederse veya çözülürse yazarım.

Anakartta taktığım SATA girişini değiştirdim ve HDD'deki SATA girişini biraz temizledim şu an sorun yaşamıyorum.

Donanımsal sorundu dediğim gibi. Umarım yine sorun yaşamazsınız.

Geri
Yukarı