HDD %100 SSD %0 kullanılıyor

Jyhan

Decapat
Daha fazla  
Bilgisayarı açarken minimum 15 dakika bekletiyor oyun oynarken arkada Spotify açıkken bazen donuyor vs vs. gibi şeyler yeni format attım bir şeyi hatalı yaptım büyük ihtimalle göremediğimi görüp söyler misiniz?

1708677067276.png

1708677110490.png

1708677139343.png

Şimdi burada işler bayağı karışmış. Maalesef bilinmeyen noktalar araştırılmadan rastgele yapılınca böyle oluyor.

Şimdi dikkat ettim de HDD'nin yarısı da aktif değil zaten, kullanılmıyor. Masaüstü olsa en azından donanımsal olarak diskin bağlantısını sökmeni önerirdim. Ama laptop herhalde.

Sen en iyisi başka flash disklere veya harici disklere yedeğini almaya çalış. Çok önemli de değilse dosyalarına veda etmeni tavsiye ederim. Yoksa bilen bir el değmeden yedekleme işi aşırı zor gibi duruyor.

Tekrar format atarken disklerin seçildiği ekranda herşeyi sil. Unutma yedek almadığın şekliyle anlatıyorum. Sonra kurulum için 220 küsür civarı olanı seç, yani SSD'yi. Kurulum sonrası ikinci diskin görünmeyebilir. Onun için de ayrı sorarsın.

Şimdi burada işler bayağı karışmış. Maalesef bilinmeyen noktalar araştırılmadan rastgele yapılınca böyle oluyor.

Şimdi dikkat ettim de HDD'nin yarısı da aktif değil zaten, kullanılmıyor. Masaüstü olsa en azından donanımsal olarak diskin bağlantısını sökmeni önerirdim. Ama laptop herhalde.

Sen en iyisi başka flash disklere veya harici disklere yedeğini almaya çalış. Çok önemli de değilse dosyalarına veda etmeni tavsiye ederim. Yoksa bilen bir el değmeden yedekleme işi aşırı zor gibi duruyor.

Tekrar format atarken disklerin seçildiği ekranda her şeyi sil. Unutma yedek almadığın şekliyle anlatıyorum. Sonra kurulum için 220 küsur civarı olanı seç, yani SSD'yi. Kurulum sonrası ikinci diskin görünmeyebilir. Onun için de ayrı sorarsın.

Tamamdır yapacağım dediğinizi sağ olun. Bu arada masaüstü PC.

Tekrar format atarken disklerin seçildiği ekranda her şeyi sil. Unutma yedek almadığın şekliyle anlatıyorum. Sonra kurulum için 220 küsur civarı olanı seç, yani SSD'yi. Kurulum sonrası ikinci diskin görünmeyebilir. Onun için de ayrı sorarsın.

Hocam bir de rica etsem Discord nickimi versem ekleyebilir misiniz aklımda birkaç farklı soru daha var da.

Hocam bir de rica etsem Discord nickimi versem ekleyebilir misiniz aklımda birkaç farklı soru daha var da.
Kullanmıyorum maalesef. Konu açabilir veya yine buradan sorabilirsin, bilgim dahilindeyse cevaplamaya çalışırım.

Madem masaüstü ise, henüz format atmadıysan önemli verilerini şu anki C diskine yedekleyip, dediğim gibi harddiskin kablosunu çıkarabilirsin. Böylelikle yanlış diski seçemezsin ve tertemiz kurulum yaparsın. Daha sonra diskin bağlantısını tekrar yapıp oradaki dosyalarını SSD'ye aktardıktan sonra ona da bir biçimlendirme gerekecek.

Yeni konular

Geri
Yukarı