HDD %100 oluyor

Mehmet Körük

Hectopat
Daha fazla  
HDD laptop açıldığında 100 ile başlayıp yavaş yavaş düşse bile Forza horizan 4'de çok takılmalar donmalar oluyor. HDD'de ani değer yükselip düşüyor sabah bir sıkıntı yoktu birden bu durum oldu.

1618944164670.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Diskin veri depolamada güvenilmeyecek olan kesimleri. Disk bu sektölreri kullanıma kapatmıştır yüzey taramalarında çıkmazlar. Sadece diskin yedek sektörleri kalmadığı zaman çıkabiliyorlar.
HD Tune'den yüzey testini yapabilirsiniz.

Şu an HD Tune'de quick scan testi yapıyorum.w

HDD laptop açıldığında 100 ile başlayıp yavaş yavaş düşse bile Forza horizan 4'de çok takılmalar donmalar oluyor. HDD'de ani değer yükselip düşüyor sabah bir sıkıntı yoktu birden bu durum oldu.

Eki Görüntüle 984300
Laptoplarda normal bir durum bu yanlış bilmiyorsam ki zaten bende ve tanıdığım bir kişide de durum böyle.

Quick scan ile yapmasanız daha iyi olur. 1 dakika da bitiyor.

1dk bitmedi kapattım bende en baştan temiz kurulum yapacağım çünkü SSD olan oyun bile kazıyor HDD yükseliyor ama SSD 10 geçmiyor anlamadım artık.
1618948718073.png

Sonuç bu.
Laptoplar sıkıntılı cihazlar dostum. Droplar girmesi ısınmaya bağlıdır drop için başka konu açın. Ama gayet normal bir süre kullanılan bir laptop için.

Kardeşim daha sabah oynadığım oyunlar kasıyor HDD 100 diyorum sen normal ısınmadan diyorsun ekran kartı 65 dereceyi işlemci 75 dereceyi görmüyor bilmediğin şeylere yorum yazmayınız lütfen ya.

HDD sentinelden disklerinizin sağlık durumlarını paylaşsanız iyi olur.

Durumu hallettim dostum çok sağ ol ilgin için temiz kurulum yaptım virüs varmış galiba şu an açılışta 0-2 arası kullanımı var.
Durumu hallettim dostum çok sağ ol ilgin için temiz kurulum yaptım virüs varmış galiba şu an açılışta 0-2 arası kullanımı var.

Hem zaten laptop 1.5 aylık yeni cihaz sağlık durumuda iyidir.

Geri
Yukarı