HDD %50 kullanımda kalıyor

Burak Atac

Femtopat
Merhaba 2 HDD kullanmaktayım 1. 1TB 2. 500GB olmak üzere Windows güncelleme sonrası HDD %50 kapasitesinde çalışıyor bir türlü düzeltemedim.
Denediğim yöntemler:
1. clean Boot yaptım ama hala %50'nin üstüne çıkmadı.
2. chkdsk scan yaptım sonuç aynı.
3. SFC scannow denedim sonuç aynı.
4. sistem geri yükleme yaptım sonuç aynı.
5. Windows'u önceki sürüme geri dönüş yaptırdım sonuç gene aynı.
En son çare olarak formatı düşünüyorum tom's hardware de format sonrası hatanın değişmediği söylemişlerdi.
Bu konuda yardımcı olabilirseniz çok mutlu olurum.

Dosya Ekleri

• görev 2.png
    görev 2.png
    52,2 KB · Görüntüleme: 40
  • görev yönetcisini.png
    görev yönetcisini.png
    93,1 KB · Görüntüleme: 41
  • Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    95,3 KB · Görüntüleme: 31
Diskinde Bad Sector başlamış. Bunu işçilerin fabrikadan ayrılması gibi düşünebiliriz. Yani disk yaşı ile alakalı yahut taşıma hatası yapılmış. Bence değiştirin diski.

Performans sekmesinde diskin kullanımı %100 gözüküyor. Sadece işlemler sekmesinde doğru gösterememe sorunu gibi.
Bende de işlemci %100 kullanımda iken %93'ün üstüne çıkmıyor gibi gözüküyor.

Diskinde bad sector başlamış. Bunu işçilerin fabrikadan ayrılması gibi düşünebiliriz. Yani disk yaşı ile alakalı yahut taşıma hatası yapılmış. Bence değiştirin diski.

Hiçbir şekilde oyun ws kullanamıyorum sürekli donuyor ve kilitleniyor.

Diskinde bad sector başlamış. Bunu işçilerin fabrikadan ayrılması gibi düşünebiliriz. Yani disk yaşı ile alakalı yahut taşıma hatası yapılmış. Bence değiştirin diski.

Hayır bu yorumunuzu 3. görüşüm HDD bayağı sağlıklı testlerini yaptım(satın alalı 2 ay oldu) bir problem yok sadece 0 ve 1 diski ayırması gibi yapıp %50 kullanamama izin veriyor.

HDD'iniz sorunlu model. Bu yüzden oluyor olabilir. Yine de format atmayı deneyebilirsiniz. Olmadı diğer diske kurmayı denersiniz.

Geri
Yukarı