HDD taramasında 2699 gündür kullanımda yazıyor

Ozaanw

Decapat
Daha fazla  
Bilgisayarda ki çeşitli sorunlar yüzünden Hard Disk Sentinel'den diski taradım, performans %100, sağlık %95 olarak göründü. 8 zayıf sektör olduğunu söyledi ama daha da şaşırtıcı olanı diski almamın üzerinden 1 yıl bile geçmemesine rağmen güç açma süresini 2699 gün, 7 saat olarak göstermesi. İlk aklıma gelen yenilenmiş bir disk almış olabileceğim oldu fakat emin değilim. Şuraya Hard Disk Sentinel, HD Tune Pro, CrystalDiskInfo uygulamalarında ki taramalarımın sonuçlarını bırakıyorum. Bilgilendirirseniz çok sevinirim. (HD Tune Pro taramasını quick scan olarak yaptım)

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (1).png
    Ekran Görüntüsü (1).png
    187,3 KB · Görüntüleme: 41
  • Ekran Görüntüsü (2).png
    Ekran Görüntüsü (2).png
    139,5 KB · Görüntüleme: 35
  • Ekran Görüntüsü (3).png
    Ekran Görüntüsü (3).png
    1.023,6 KB · Görüntüleme: 39
Hard diskler 0 cihazlar olmuyor zaten genelde. Yenilenmiş oluyorlar. Kaldı ki piyasada 1 TB sıfır harddisk bile zor bulunurken sizinki 500 GB. Yenilenmiş hard disk olduğundan böyledir.

Mekanik oldukları için de bozulma olasılıkları artıyor tabii.

Hard diskler 0 cihazlar olmuyor zaten genelde. Yenilenmiş oluyorlar. Kaldı ki piyasada 1 TB sıfır hard disk bile zor bulunurken sizinki 500 GB. Yenilenmiş hard disk olduğundan böyledir.

Mekanik oldukları için de bozulma olasılıkları artıyor tabii.

Yenisini almaktan başka çarem yok mu?

Cihazda yaşanan sorunların HDD'den kaynaklandığına emin misiniz? Ne gibi sorunlar yaşıyorsunuz?

En çok dikkat çeken sorunum görev yöneticisinde sistem kesintileri %100CPU olarak gözüküyor, forumda bu sorun hakkında açılmış çoğu konuyu inceledim ama çözülmedi. Bende hatayı bilgisayarda ki tek sorunlu parça olan HDD'de arıyorum.

HD Tune errorscan testini "quickscan" işaretli olmadan yap ve HD Tune üzerinden health sekmesinin de ekran görüntüsünü at.

Atayim.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (8).png
    Ekran Görüntüsü (8).png
    128,5 KB · Görüntüleme: 19
  • Ekran Görüntüsü (7).png
    Ekran Görüntüsü (7).png
    112,6 KB · Görüntüleme: 14
Son düzenleme:
En çok dikkat çeken sorunum görev yöneticisinde sistem kesintileri %100CPU olarak gözüküyor, forumda bu sorun hakkında açılmış çoğu konuyu inceledim ama çözülmedi. Bende hatayı bilgisayarda ki tek sorunlu parça olan HDD'de arıyorum.

Atayim.

Diskte bad sector var, onu geçtim sağlık kısmı da sorunlu. Bu disk 60k saat çalışmış olarak gözüküyor yani gün sayısı doğru olabilir. Disk problemli kısaca. İçinde çok veri tutmanı önermem her ne kadar bad sector çok önlerde olmasa da.

Diskte bad sector var, onu geçtim sağlık kısmı da sorunlu. Bu disk 60k saat çalışmış olarak gözüküyor yani gün sayısı doğru olabilir. Disk problemli kısaca. İçinde çok veri tutmanı önermem her ne kadar bad sector çok önlerde olmasa da.

Anladım teşekkürler, birkaç güne yenisini alacağım zaten.

Yeni konular

Geri
Yukarı