HDD 7 yıl çalışmış görünüyor

HD Tune tarama testinde sıkıntı çıkmaz ise ne yapmalıyım sizce? HDD de oyun oynarken HDD kaynaklı bir takılma yaşamadım. Disk kasa fanının önünde olduğu için 20-25 derecelerde çalışıyor. Hız testi yaptığım okuma hızı 109MB okuması 102MB gördü.
Yani pek sorun görünmüyor ama gelecekte ne olacağı belli değil. Daha iyi alternatif bulamazsanız kullanmaktan başka yol yok gibi görünüyor.

Yani pek sorun görünmüyor ama gelecekte ne olacağı belli değil. Daha iyi alternatif bulamazsanız kullanmaktan başka yol yok gibi görünüyor.

Tamam hocam teşekkürler. Sağlık testinde sıkıntı çıkmaz ise iade etmeyeceğim. Eğer ki 2-3 ay sonra bozulursa 480GB'lık SSD almak için bahanem olmuş olur. Umarım 3 ay civarın da sorun çıkarmaz.

Elaf shop rezalet zaten, istersen iade edebilirsin yine de. SSD alacaksan ileride zaten, bence almana gerek yok.

Şu an HD Tune ile GB ve sector taraması yapıyorum hocam. Bir sorun çıkmaz ise 2-3 ay kullanacağım sonrasında 500GB'lık 870 EVO almayı planlıyorum. Bu HDD'yi oyunlarımı yedeklemek için kullanırım artık. 8Mbit işkencedir!
Elimde ki SSD 120GB değil de 240GB olsa kesin iade ederdim.

Yeni konular

Geri
Yukarı