HDD alırsam bilgisayar performansı düşer mi?

Bütçe
500 tl (daha düşük olursa iyi olur:)

Riquel

Decapat
Yer
İstanbul-Kadıköy
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, benim bilgisayarımda 512 GB bir M.2 SSD var ve bu bana yetmiyor bende ilk başta SSD almak istedim ancak bütçem uymadı bende HDD almaya karar verdim ve 500 GB'lık bir HDD alacağım bu HDD'ye oyunları depolayacağım. Bilgisayarın açılmasında bir hız kaybı vs. olur mu yoksa sadece yüklediğim oyunlar falan mı geç açılır? Yani kötü ve iyi yanlarını anlatır mısınız? 500 TL gibi bir bütçem var bu bütçeye bulduğunuz 500 GB SSD'ler varsa atabilir misiniz?

Birbirinden bağımsız çalışıyorlar. Yüklediğiniz oyunlar geç açılır, iki disk arasında dosya aktarma hızınız düşük olur o kadar. Sistemin açılma hızını etkilemez.

HDD ve SSD arasındaki fark.
HDD diskler, veri depolama işlemi için dönen diskler kullanır. SSD diskler ise hareketli bir mekanizmaya sahip değildir. Bu nedenle SSD diskler USB bellek cihazlarına benzer. HDD ve SSD karşılaştırma söz konusu olduğunda SSD diskler, HDD disklere göre daha hızlıdır.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Merhaba arkadaşlar, benim bilgisayarımda 512 GB bir M.2 SSD var ve bu bana yetmiyor bende ilk başta SSD almak istedim ancak bütçem uymadı bende HDD almaya karar verdim ve 500 GB'lık bir HDD alacağım bu HDD'ye oyunları depolayacağım. Bilgisayarın açılmasında bir hız kaybı vs. olur mu yoksa sadece yüklediğim oyunlar falan mı geç açılır? Yani kötü ve iyi yanlarını anlatır mısınız? 500 TL gibi bir bütçem var bu bütçeye bulduğunuz 500 GB SSD'ler varsa atabilir misiniz?
Windows eğer SSD ye kuruluysa bilgisayarın yavaş açılması söz konusu değil. Günümüz oyunlarını oynarken HDD kullanırsan yükleme ekranlarında beklersin.

Yeni konular

Geri
Yukarı