HDD aniden kayboluyor

SHABBAROS

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Ögrenci
Arkadaşlar iyi günler, bende 2 adet HDD var. Bir tanesi 2'ye bir tanesi ise 3'e bölünmüş durumda, 3'e bölünmüş HDD kendi kendine aniden kayboluyor. Bilgisayarı yeniden başlatınca tekrar geliyor, bunu nasıl çözebilirim? Test yapabileceğim program varsa yapıp sonuçları yazabilirim, vaktim var.

SATA veri kablosunu kontrol ettin mi? Kablolarını hem anakart hem HDD olmak üzere kontrol et, anakart soketindeki yerini değiştir. Boot Priorty'i kısmı değişirise onu ayarlarsın.
Laptopsa, yakın zamanda arka kapağı açtıysan kontrol et yuvalarını.

SATA veri kablosunu kontrol ettin mi? Kablolarını hem anakart hem HDD olmak üzere kontrol et, anakart soketindeki yerini değiştir. Boot Priorty'i kısmı değişirise onu ayarlarsın.
Laptopsa, yakın zamanda arka kapağı açtıysan kontrol et yuvalarını.
Sata kablolarını birbiriyle değiştirin.
Olmazsa yeni sata kablosu deneyin.
Kablo konusunda sıkıntı yok her türlü test yaptım şimdi HD tune testi yapıyorum sonuçları yazacağım.

SATA kablosunu kontrol et. Benim de kablom eski ve bazen HDD gözükmüyor.

Hala test devam ediyor fakat kırmızılar bir sorun olabilir diye şimdiden atayım dedim karar sizde ne yapmalıyım?
Bu sekmede ise healt durumuna warming yazısı gösteriyor
Kırmızı hatanın olduğu yerde hızlı test yaptığım zaman hepsi yeşil oluyor bu arada.
Sizce ne yapmalıyım :D

Dosya Ekleri

• HDD.PNG
    HDD.PNG
    57,6 KB · Görüntüleme: 50
  • HDD 2.PNG
    HDD 2.PNG
    47,2 KB · Görüntüleme: 50
Hala test devam ediyor fakat kırmızılar bir sorun olabilir diye şimdiden atayım dedim karar sizde ne yapmalıyım?
Bu sekmede ise healt durumuna warming yazısı gösteriyor
Kırmızı hatanın olduğu yerde hızlı test yaptığım zaman hepsi yeşil oluyor bu arada.
Sizce ne yapmalıyım :D
Kaç yıllık HDD?

HDTune testine bakarsak bozuk sektörler var. Hızlı testin önerilmemesi bu sebepten, bazen bozuk sektörleri yakalayamıyor. Kullanmaya devam etmek zorundaysan HDD Regenerator ile köprüleme yapabilirsin. Eğer yeni disk alabilirim dersen bekleme bile.

Yeni konular

Geri
Yukarı