Çözüldü HDD arızalı mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

musa geniş

Hectopat
Daha fazla  
1692908187286.png

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni bir HDD almama gerek var mı y_oksa biçimlendirme ya da başka bir şey yaparak devam edebilir miyim kullanmaya?

1692908871655.png

Ya da şu kırmızı ile işaretlediğim kısmı kullanamaz mıyım? O kısmı hiç kullanamadım HDD'yi. Hep 2TB ile kısıtlıyordu.

Çözüm
Tarama kısmı yarın a kalabilir ya da bilgisayarı açık bırakırım.
HDD'nizin arızalanması yakındır. Reallocated Sector Count diskin ölmeye çok yakın olduğunu gösteriyor. Çok benzer bir durumda aynı marka HDD var bende, yüklediğim şeyler çok geç açılıyor ya da aniden donuyor. HDD'yi kullanmaya devam etmek istiyorsanız tavsiyem SeaTools indirip diskinize "Fix All Long" işlemini yapmanız. Benim 1 TB diskimde 3 saat sürdü, sizde 5-6 saat sürebilir. Fix All Long yaptıktan sonra diski biçimlendirir veya format atarsanız yaptığı işlemler boşa gider, bir daha yapmanız gerekir unutmayın.

Re-allocated Sector Count, (Yeniden Atanan Sektör Sayısı) sabit diskin üzerindeki fabrikadan çıkışından bu yana bozulup emekliye ayrılan, artık kullanılmayan kısım sayısını gösterir.

Fikir sahibi olmanız için benim HDD'nin görüntüsü:

1692910144336.png

Benim diskim daha 9100 saat çalışma süresinde. Kaldı ki sizin diskiniz 25 bin saati aşmış zaten genel ömrünü doldurmak üzere. Bozulması an meseledir önemli bir veri tutmayın. Benim diskte 2-3 tane bad sector vardı Fix All Long yaptıktan sonra bad sectorler bir daha gözükmedi.
Health kısmını atın, error scan kısmındaki hızlı tarama tikini kaldırıp tarama yapın. Ortalama bir 1 TB diskte 3 saat falan sürebiliyor tarama.

Alt kısım da hata yok diye atmadım.

Dosya Ekleri

• HDTune_Health_________ST4000VX000-2AG1.png
    HDTune_Health_________ST4000VX000-2AG1.png
    29,7 KB · Görüntüleme: 19
HDD'nizin arızalanması yakındır. Reallocated Sector Count diskin ölmeye çok yakın olduğunu gösteriyor. Çok benzer bir durumda aynı marka HDD var bende, yüklediğim şeyler çok geç açılıyor ya da aniden donuyor. HDD'yi kullanmaya devam etmek istiyorsanız tavsiyem SeaTools indirip diskinize "Fix All Long" işlemini yapmanız. Benim 1 TB diskimde 3 saat sürdü, sizde 5-6 saat sürebilir. Fix All Long yaptıktan sonra diski biçimlendirir veya format atarsanız yaptığı işlemler boşa gider, bir daha yapmanız gerekir unutmayın.

Re-allocated Sector Count, (Yeniden Atanan Sektör Sayısı) sabit diskin üzerindeki fabrikadan çıkışından bu yana bozulup emekliye ayrılan, artık kullanılmayan kısım sayısını gösterir.

1692910144336.png

Benim diskim daha 9100 saat çalışma süresinde. Kaldı ki sizin diskiniz 25 bin saati aşmış zaten genel ömrünü doldurmak üzere. Bozulması an meseledir önemli bir veri tutmayın. Benim diskte 2-3 tane bad sector vardı Fix All Long yaptıktan sonra bad sectorler bir daha gözükmedi.

Çözüm
HDD'nizin arızalanması yakındır. Reallocated sector count diskin ölmeye çok yakın olduğunu gösteriyor. Çok benzer bir durumda aynı marka HDD var bende, yüklediğim şeyler çok geç açılıyor ya da aniden donuyor. HDD'yi kullanmaya devam etmek istiyorsanız tavsiyem seatools indirip diskinize "fix all long" işlemini yapmanız. Benim 1 TB diskimde 3 saat sürdü, sizde 5-6 saat sürebilir. Fix all long yaptıktan sonra diski biçimlendirir veya format atarsanız yaptığı işlemler boşa gider, bir daha yapmanız gerekir unutmayın.

re-allocated sector count, (yeniden atanan sektör sayısı) sabit diskin üzerindeki fabrikadan çıkışından bu yana bozulup emekliye ayrılan, artık kullanılmayan kısım sayısını gösterir.

Eki Görüntüle 1916215
Benim diskim daha 9100 saat çalışma süresinde. Kaldı ki sizin diskiniz 25 bin saati aşmış zaten genel ömrünü doldurmak üzere. Bozulması an meseledir önemli bir veri tutmayın. Benim diskte 2-3 tane bad sector vardı fix all long yaptıktan sonra bad sectorler bir daha gözükmedi.

Yardım için teşekkür ederim bir süre böyle kullanacağım mecbur HDD alacak bir bütçeye sahip değilim.

Yardım için teşekkür ederim bir süre böyle kullanacağım mecbur HDD alacak bir bütçeye sahip değilim.
Tavsiyem ilk önce HD Tune ile uzun süreli bir Health Scan yapmanız, taramada bad sector görürseniz SeaTools ile mutlaka Fix All Long denemeniz.

Sonucu merak ediyorum takipteyim, ben teşekkür ederim. Ne çektirdi bu SeaGate bize arkadaş!

Tavsiyem ilk önce HD Tune ile uzun süreli bir health scan yapmanız, taramada bad sector görürseniz seatools ile mutlaka fix all long denemeniz.

Sonucu merak ediyorum takipteyim, ben teşekkür ederim. Ne çektirdi bu Seagate bize arkadaş!

Taramayı iptal etmedim zaten bende merak ediyorum sonuçları.

Tavsiyem ilk önce HD Tune ile uzun süreli bir health scan yapmanız, taramada bad sector görürseniz seatools ile mutlaka fix all long denemeniz.

Sonucu merak ediyorum takipteyim, ben teşekkür ederim. Ne çektirdi bu Seagate bize arkadaş!

Sonuçlar çıktı ne diyorsun.

Dosya Ekleri

• HDTune_Error_Scan_________ST4000VX000-2AG1.png
    HDTune_Error_Scan_________ST4000VX000-2AG1.png
    13,2 KB · Görüntüleme: 14
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı