HDD bad sector düzeltilebilir mi?

buraaksss

Centipat
Yaklasık 10 gün önce bir internet sitesinden PC topladım. Son 2 gündür HDD'ye Steam'den ya da Origin'den herhangi bir oyun yükleyemiyordum. HD Tune ile detaylı tarama yaptım ve %96 damaged çıktı. Ne yapmalıyım, düzeltilebilir mi? Yoksa aldığım yere geri mi göndereyim?

Direk garantiye gönderin mümkünse iade edin bence. Düzeltilmiyor diye biliyorum sadece bad sector olan yerler kapatılıyor diğer bölgelere sıçramasın diye falan, öyle bir şey duymuştum ben de diyenin yalancısıyım. Bu arada hangi siteden topladınız?

Yeni aldıysanız hemen garantiye gönderin. Daha fazla kullanmak eğer problem fiziksel bir hatadan kaynaklanıyorsa daha da kötüleştirebilir. Veri kaybı yaşamamak için diski iade edin.

Anladım, HDD Seagate marka. Kasayı aldığım yere mi göndermemi mi tavsiye edersiniz yoksa direkt Seagate'e mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Teşekkürler.
Arkadaslar aynı programla yine detaylı tarama yaptırdım bu seferde %80 damaged çıktı. Bu nasıl olabilir ? Yazılımsal bir şey olma olasılığı olabilir mi ?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı