Çözüldü Bad Sector SDD düzeltilebilir mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

NoobEller

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba, Patroit Burst 240 GB SSD'min %100'ü bad sector. Bu durumdan kurtaramaz mıyım? İçinde önemli dosyalarım var. Daha 2 gün önce hiç sorunsuz çalışan SSD'im bir anda bu duruma geldi. Dosyalarımı kurtarmak istiyorum en azından. Yardımcı olabilir misiniz?

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (2).png
    Ekran Görüntüsü (2).png
    72,5 KB · Görüntüleme: 64
  • Ekran Görüntüsü (3).png
    Ekran Görüntüsü (3).png
    103,4 KB · Görüntüleme: 64
Çözüm
@NoobEller Hocam yakın zamanda aynı sorunu yaşayan bir kullanıcı böyle çözmüştü, bir bakın belki işinize yarar.

Hocam diske n'aptınız öyle?
Hiçbir şey yapmadım. Daha dün taş gibiydi. Oyuna girerken birden yeşil ekran aldım ve durum bu...
Kablolarda sıkıntı olabilir, kontrol et. Eğer sıkıntı yoksa disk gitmiştir.
Bir arkadaşa da böyle olmuştu, kabloları kontrol ettirdim. Diskin sağlam olduğunu görmüştük.
Laptop kullanıyorum şu an eski SSD'mi kullanıyorum aynı port'tan. O yüzden kablo açısından bir sorun yok.

Aslında diski tak çıkar yaparken bir kez kendine getirmiştim. Daha sonra tekrardan gitti ve bir daha gelmedi. :/

@NoobEller

Disk sürücüleri güncel mi? Ve gerekli olan tüm sürücüler. Ayrıca bu program ile değil de HD Tune ile yapar mısın?
Şu anda aynı yerden eski SSD'mi kullanmaktayım. Güncel olmalı her şey. Windows güncellemelerini yapayım o zaman. Testi Quick Scan olarak yaptım ama yapmasam da pek bir şeyin değişeceğini sanmam.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (4).png
    Ekran Görüntüsü (4).png
    248,7 KB · Görüntüleme: 33
@NoobEller değişmez.
Güncellemeleri tamamla. Bir de SSD adı neden farklı gözüktüğünü anlamadım. Firmware güncel olmayabilir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Şu an Satafırm adlı yazı SSD'nin tamamiyle öldüğünü gösteriyormuş.
@NoobEller burada mısın?

Son düzenleme:
@NoobEller değişmez.
Güncellemeleri tamamla. Bir de SSD adı neden farklı gözüktüğünü anlamadım. Firmware güncel olmayabilir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Şu an Satafırm adlı yazı SSD'nin tamamiyle öldüğünü gösteriyormuş.
@NoobEller burada mısın?
Evet buradayım. Attığınız videoyu inceliyordum. SSD bir anda böyle ölecek bir şey mi? Daha dün çok güzel sorunsuz çalışmaktaydı. Yeşil ekran verene kadar...

Yeni konular

Geri
Yukarı