Çözüldü Bad Sector SDD düzeltilebilir mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

NoobEller

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba, Patroit Burst 240 GB SSD'min %100'ü bad sector. Bu durumdan kurtaramaz mıyım? İçinde önemli dosyalarım var. Daha 2 gün önce hiç sorunsuz çalışan SSD'im bir anda bu duruma geldi. Dosyalarımı kurtarmak istiyorum en azından. Yardımcı olabilir misiniz?

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (2).png
    Ekran Görüntüsü (2).png
    72,5 KB · Görüntüleme: 64
  • Ekran Görüntüsü (3).png
    Ekran Görüntüsü (3).png
    103,4 KB · Görüntüleme: 64
Çözüm
@NoobEller Hocam yakın zamanda aynı sorunu yaşayan bir kullanıcı böyle çözmüştü, bir bakın belki işinize yarar.

@NoobEller

Firmware sorunu olabiliyor. Nereden aldınız garantisi var mı? Ayrıca OS ona mı kurulu? Önlem amaçlı verilerinizi ondan çekin lütfen.
Durum bu. SSD'ye hiçbir şekilde erişimim kalmadı ki... Önceden 240 GB bu SSD'yi ve ek olarak 1 TB HDD'yi birlikte kullanıyordum. İçinde işletim sistemi var ama erişimim yok zaten. Şu an eski SSD üzerinden kullanıyorum. Windows'u yeni kurdum eski SSD'im tamamen boştu fark etmişsinizdir. Şu an bozuk SDD'yi kullandığım yerde eski SSD'im var ve HDD yerinde ise bozuk SSD takılı durum bu.

N11 üzerinden almıştım hatırladığım kadarıyla. Garantisinin hâlâ devam ettiğini düşünüyorum.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (5).png
    Ekran Görüntüsü (5).png
    292,2 KB · Görüntüleme: 37
@NoobEller

Garantisi var mı? Bu bir hata olabilir. SATA kablosunu söküp bir daha takın veya kabloda sıkıntı olabilir mi? Ayrıca bu birden olacak bir şey değil. Garantisinin olduğuna emin olun. Ve garantiye yollayın. Umarım içinde önemli veriniz yoktur.

@NoobEller

Garantisi var mı? Bu bir hata olabilir. SATA kablosunu söküp bir daha takın veya kabloda sıkıntı olabilir mi? Ayrıca bu birden olacak bir şey değil. Garantisinin olduğuna emin olun. Ve garantiye yollayın. Umarım içinde önemli veriniz yoktur.
O kabloyu en az 5-10 kere söküp taktım ama nafile. Bir kez kendine gelmişti SSD aslında sürekli denerken ama geri gidince bu sefer kurtaramadım. İçinde önemli şeylerim vardı ama geri gelmeyecek şeyler değil. Sağlık olsun. ☺️

Garantiye yollamayı deneyeceğim umarım düzeltebilirler.

@NoobEller Hocam yakın zamanda aynı sorunu yaşayan bir kullanıcı böyle çözmüştü, bir bakın belki işinize yarar.

Çözüm

Ben buna ağlasam mı sevinsem mi bilemedim. Disk geri geldi ama içi bomboş. Neyse diski kurtardım en azından. İçinin boş olmasının sebebi ben düzeltmeye uğraşırken yaptığım işlemler olabilir. :)

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (6).png
    Ekran Görüntüsü (6).png
    485,6 KB · Görüntüleme: 30

Geri
Yukarı