HDD Bad Sector nasıl tamir edilir?

kralboo

Femtopat
Daha fazla  
Herkese merhaba. Resimde görüldüğü üzere 1 adet bad sector var nasıl düzeltebilirim? PC kasıyor donuyor kapanıyor. Bazı kaynaklar o satır bloğu okuma ve yazmaya kapatılarak düzeleceğini yazıyor. Nasıl bir yol izlemeliyim? Teşekkürler.

Dosya Ekleri

• resim_2020-10-06_014720.png
    resim_2020-10-06_014720.png
    17,6 KB · Görüntüleme: 231

Tamamen onarmanız mümkün değil.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Beste ile yalnız başınıza bırakıyorum sizi.

Herkese merhaba. Resimde görüldüğü üzere 1 adet bad sector var nasıl düzeltebilirim? PC kasıyor donuyor kapanıyor. Bazı kaynaklar o satır bloğu okuma ve yazmaya kapatılarak düzeleceğini yazıyor. Nasıl bir yol izlemeliyim? Teşekkürler.
Health sekmesinin fotoğrafını paylaşır mısınız. HDD Regenerator ile onarmayı deneyebilirsiniz.

Çok büyük bir sorunu yok diskin bozuk olabilecek 1 sektör bulmuş sadece. HDD Regenerator ile onarmayı ya da bu sayının azalmasını bekleyebilirsiniz.

Kasma donma ve sistemin kapanma sebebinin bu hatadan dolayı olduğunu düşünmüyorum.
Sayı nasıl azalacak?
Diskteki okuyucu kafa zamanla bu sektörün içerisindeki bilgiyi tekrar okumayı deneyecek eğer başarılı şekilde okursa bu sayı sıfırlanacak ve o sektör tekrardan kullanılmaya başlanacaktır.

Şu an kullanılmıyor o sektör beklemede olduğu için.
Mavi ekran hatası - Technopat Sosyal burada açtığım posta bakabilir misiniz?
Bilgisayarda olsaydım dump dosyasını incelerdim ama şu anda değilim. Enes disk ile ilgili sorun görmüş olmalı o yüzden istemiş.

HDD Regenerator ile onarmayı deneyebikirsiniz. Ya da komut sistemini yönetici olarak çalıştırıp Chkdsk /f /r yazıp çıkan soruya Y yazıp sistemi yeniden başlatın. Disk hatalarını ve o sektörün içindeki verileri kurtarmaya çalışacaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı