HDD Bad Sector temizleme yolu var mı?

Aşağıdaki rehbere göre llf uygulayın. Yalnız orada da belirttiğim gibi sonrasında verileri kurtarmak imkansıza yakındır.

Yine çözülmezse HDD Regenerator uygularsınız.

Tam taramanın ssini atayım buraya ondan sonra kullanılacak halde değilse llf uygularım.

O Health sekmesinin tüm verileri görünecek şekilde ekran alıntısını atın.
resim_2021-03-31_234913.png

Bir HDD vakası daha. SMART diskte sorun yok diyor ama yüzey taramasında sorunlar çıkıyor. Benim gözümde bu disk çöp. Low Level format atsanız bile düzelceğini düşünmüyorum

Hmm yeni HDD almaktan başka çözüm yok gibi. Marka ne önerirsiniz?
WD Ve Toshiba gibi markalara bakabilirsiniz. Seagate alacaksanız düz Barracuda modellerini almayın. Kısaca SMR teknolojisini kullanan diskleri almayın. WD'den WD Blue Toshiba'dan ise P300'e bakabilirsiniz.

WD Ve Toshiba gibi markalara bakabilirsiniz. Seagate alacaksanız düz Barracuda modellerini almayın. Kısaca SMR teknolojisini kullanan diskleri almayın. WD'den WD Blue Toshiba'dan ise P300'e bakabilirsiniz.
Teşekkür ederim.
Ortadaki o kısımdan başlayarak sondaki iki satıra değin kullanabilirsiniz o zaman. Tam tarama yapıp sonucu atarsanız daha iyi bir şey söyleriz.

Bad sectorler mi azalmış anlamadım vallahi :D. Şu anlık tarama böyle yapabileceğim bir şey var mı? Yeni HDD alana kadar.

Dosya Ekleri

• 01-Nisan-2021_02-12.png
    01-Nisan-2021_02-12.png
    51,1 KB · Görüntüleme: 32
Son düzenleme:
Teşekkür ederim.

Bad sectorler mi azalmış anlamadım vallahi :D. Şu anlık tarama böyle yapabileceğim bir şey var mı? Yeni HDD alana kadar.
Disk iyi gibi görünüyor. Yani berbat da, açılan konu için iyi :) Şunu uygulamanızı öneririm. Disk alacak iseniz uğraştığınıza değmez ama.

Geri
Yukarı