HDD BIOS ve Windows'ta görünmüyor

tacsizkralTR67

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, HDD'yi PC'ye taktığımda ilk açılış ekranında ismi vb her şeyi gözüküyor fakat BIOS'ta veya disk yönetiminde görünmüyor. Başka PC'de deneme şansım yok. Sizce yazılımsal mıdır yoksa donanımsal mı?

Merhaba, HDD'yi PC'ye taktığımda ilk açılış ekranında ismi vb her şeyi gözüküyor fakat BIOS'ta veya disk yönetiminde görünmüyor. Başka PC'de deneme şansım yok. Sizce yazılımsal mıdır yoksa donanımsal mı?
Hocam bütün kabloların sağlam ve gücün sağlandığına eminseniz bir sorun var demektir ve deneyecek bir bilgisayar bulma şansı yaratmalısınız.
Bence donanımsal.

Diski yeniden sisteme tanıt ve BIOS'ta etkinleştirmeye dene. Diskinin tüm bağlantılarını sök sonra tekrar tak. Ondan sonra BIOS kuruluma gir sonra sistem belgelerine bak. Eğer algılanmayan diskinin sistem kurulumu kapalı ise aç sonra sistemi yeniden başlat.

Hocam bütün kabloların sağlam ve gücün sağlandığına eminseniz bir sorun var demektir ve deneyecek bir bilgisayar bulma şansı yaratmalısınız.
Bence donanımsal.
Her şeyi denedikten sonra olmazsa belki bi ihtimal başka bir bilgisayarda deneyebilirim.
SATA bağlantılarını kontrol edin.
Normalde başka hdd vardı o çalışıyordu aynı kablolarla taktım ama kesin sata kablolarından diyosanız sata kablosu alırım.
Diski yeniden sisteme tanıt ve BIOS'ta etkinleştirmeye dene. Diskinin tüm bağlantılarını sök sonra tekrar tak. Ondan sonra BIOS kuruluma gir sonra sistem belgelerine bak. Eğer algılanmayan diskinin sistem kurulumu kapalı ise aç sonra sistemi yeniden başlat.
Yeniden sisteme tanıt derken çıkar tak gibi bir şey mi eğer değilse bilgisayar hiçbir yerde görmüyor hdd'yi sadece açılış ekranında sata6_6 : hdd ismi olarak gözüküyor bios ve disk yönetiminde görünmüyor.

Her şeyi denedikten sonra olmazsa belki bi ihtimal başka bir bilgisayarda deneyebilirim.

Normalde başka hdd vardı o çalışıyordu aynı kablolarla taktım ama kesin sata kablolarından diyosanız sata kablosu alırım.
Hocam elinizdeki çalışan kablolar ile denediyseniz sıkıntı diskte ya da BIOS demek.
İsterseniz BIOS güncelleyin ama dediğim gibi bence disk bozuk.

Merhaba, disk arızalı olabilir sıfır bir disk mi? veya diskin içerisinde daha önceden farklı bir işletim sistemi vs. kurulu muydu? uefi/ahci modlarından vs. çıkabilir belki diye diyorum.

Hard diski evde buldum, eskiden kalma bir şey. Önceden kullanmışımdır ama içinde ne yüklüdür hiç bilmiyorum. Uefi ve ahci modlarını hiç bilmiyorum. Çalışsa çok güzel olacak.

Yeni konular

Geri
Yukarı