Çözüldü HDD BIOS'ta görünmüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

nergui

Centipat
Daha fazla  
Uzun zaman sonra laptopumu temizlemek için laptopun tüm parçalarını söküp tek tek tozlarindan arindirdim (temizlik yaparken sadece fan, anakart ve iç kasayı temizledim. Diğer bileşenlere eklemedim zaten temizlerdi.). Laptopu tekrar toparladım ve açma tuşuna bastım fakat şöyle bir hata ile karsilastim.

IMG_20240310_130037.jpg

Bu hatadan sonra BIOS'a girdim ve normalde Windows'a girmek için kullandığım P0 seçeneği gozukmuyordu.

IMG_20240310_130336.jpg

Normalde Boot Priority'nin en üstünde P0 veya Windows Boot Manager seçeneği olması gerekiyordu, Windows'a bu şekilde giriyordum fakat artık gözükmüyor.

Yardımcı olursanız sevinirim, şimdiden teşekkürler.

Çözüm
Bu "bilgisayarımı temizledim ve şimdi şu oldu" olayları gerçekten ilkbahar temizliği zamanları başlıyor.

Herhangi bir kasa temizliği öncesi fotoğraf ve/veya video çekin neyi nereye takacağınızı bilmiyorsanız kılavuz olur, elektriği kesin, statik elektriği boşaltın.

Madem açtın temizledin böyle ekrana geldin, kasayı tekrar açıp kontrol etmen gerekiyor, gene olmazsa kasa içi fotoğraf ve sistem bilgilerinle sorman daha kolay olur. Kabloları takmamış, oturtmamış olabilirsin kabloluysa. M2 v.b ise vidasını takmayı unuttuysan hareket etmiş/çıkmış olabilir.
Bu "bilgisayarımı temizledim ve şimdi şu oldu" olayları gerçekten ilkbahar temizliği zamanları başlıyor.

Herhangi bir kasa temizliği öncesi fotoğraf ve/veya video çekin neyi nereye takacağınızı bilmiyorsanız kılavuz olur, elektriği kesin, statik elektriği boşaltın.

Madem açtın temizledin böyle ekrana geldin, kasayı tekrar açıp kontrol etmen gerekiyor, gene olmazsa kasa içi fotoğraf ve sistem bilgilerinle sorman daha kolay olur. Kabloları takmamış, oturtmamış olabilirsin kabloluysa. M2 v.b ise vidasını takmayı unuttuysan hareket etmiş/çıkmış olabilir.

Çözüm
Arkadaş güzel anlatmış. Sorun kullandığın depolama aygıtından geliyor. Bazılarında ekstra kablo çekilir yani sadece SATA olarak yuvaya oturmaz. Muhtemelen unuttuğun altta kalan kablo var. Kontrol etmen hatta bulamazsan bize atarsan yardımcı olmaya çalışırız.

Madem açtın temizledin böyle ekrana geldin, kasayı tekrar açıp kontrol etmen gerekiyor, gene olmazsa kasa içi fotoğraf ve sistem bilgilerinle sorman daha kolay olur. Kabloları takmamış, oturtmamış olabilirsin kabloluysa. M.2 vb ise vidasını takmayı unuttuysan hareket etmiş/çıkmış olabilir.

Arkadaş güzel anlatmış. Sorun kullandığın depolama aygıtından geliyor. Bazılarında ekstra kablo çekilir yani sadece SATA olarak yuvaya oturmaz. Muhtemelen unuttuğun altta kalan kablo var. Kontrol etmen hatta bulamazsan bize atarsan yardımcı olmaya çalışırız.

Cevaplar için teşekkürler. Tekrar bir deneyecegim geri donus yaparim.

Teşekkürler eyvallah. Problem laptopu tekrar toparlarken önce hard diski sonra DVD'yi takmak gerekiyormuş. Hard diskte oturtmam gerek bazı dişleri DVD engelliyordu. Önce hard diski taktigimda sorun çözüldü cevaplar için çok sağ olun.

Son düzenleyen: Moderatör:
Cevaplar için teşekkürler. Tekrar bir deneyecegim geri donus yaparim.

Teşekkürler eyvallah. Problem laptopu tekrar toparlarken önce hard diski sonra DVD'yi takmak gerekiyormuş. Hard diskte oturtmam gerek bazı dişleri DVD engelliyordu. Önce hard diski taktigimda sorun çözüldü cevaplar için çok sağ olun.

Rica ederiz. Çözüm olarak ilk arkadaşın attığı mesaj çözüm olarak seçersen daha uygun olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı