HDD boş alanın 770 GB olması ile 270 GB olması arasında performans farkı olur mu?

Finch0900

Kilopat
Merhabalar. HDD kullanıyorum.
Şu an 770 GB boş alanım var. 500 GB dosya indirsem ve 270 GB boş alanım kalsa, performansta düşüş olur mu?
Sistemle alakası olduğunu sanmıyorum o yüzden yazmadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şu an 770 GB boş alanım var. 500 GB dosya indirsem ve 270 GB boş alanım kalsa, performansta düşüş olur mu?
Hayır, bir fark olmaz. Yüklediğiniz uygulamalar arka planda çalışırsa performansı düşürebilir sadece.

Hayır olmaz ama dosya yükledikten sonra diski en iyi duruma getirmeniz lazım.
1620207432666.png

Sistem diski (C:) dolu olmadığı sürece diğer disklerin dolmasında ya da az boş yeri kalmasında bir sakınca yok diye biliyorum.

indirdiğin yere göre, daha doğrusu dosyanın disk üzerindeki yerine göre etkileyebilir. eğer diskiniz bölünmüşse Windowsun yüklü olduğu partitionu sade ve temiz tutmak en iyisidir. diğer partitionlarda ki dosyalar, eğer arka planda bu dosyalar üzerinde çalışan process yoksa kolay kolay etkilemez. o konuda rahat olabilirsin.

Olur, olmaz diyenler bir tarafından sallıyor. Örneğin;
wd-blue-500gb-wd5000azrz-pc-harddisk-54999_500.jpg

Harddiskler veri yazmaya X, Y, Z sırasıyla başlıyor. Değerleri tamamen sallıyorum 1GB veri için X'te 2 sütun, Y'de 3 sütun ve X'de 4 sütun gerekiyor. Erişme süresi ise doğru orantılı bir şekilde merkeze gittikçe düşüyor. Bu yüzden diskin %10'unu boş bırakmanız ve müsait oldukça disk birleştirme yapmanızı öneririm.

Yeni konular

Geri
Yukarı