Çözüldü HDD bozuldu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

kaaansda

Decapat
Daha fazla  
RAM
16 gb 2400mhz
SSD veya HDD modeli
HARDDİSK:SEGATE ST3200826AS(200GB)
Öncelikle HD Tune Pro uygulamasından hard diske yaptığım test sonucnda bazen hata verdi birçok da kırmızı nokta vardı internette arattığımda: Güvenilmez kullanılmaz değişmesi gerek denmiş ömrü dolmuş demişler.

Sorum şu;
1. Ben hard diski değişmezsem bir sorun yaşar mıyım?
2. Yeni bir harrdisk alırsam tekrar bu hata ile karşılaşır mıyım?
3. Hard disk yerine SSD alsam 2SSD kullanabilir miyim?
4. Bilgisayarda 2 tane SATA SSD olması sorun yaratır mı anakart: Prime B350M-A
5. Kendim sipariş edip halledebileceğim bir şey mi SSD takmak falan kolay mı yani veya bir bilgisayarcıya mı götürsem daha yararlı olur yoksa para vermeme gerek yok mu fazladan.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Hard disk değişmezsen sıkıntı yaşarsın.
Aldığın disk bozuk değilse hiçbir sıkıntıyla karşılazmazsın.
SATA SSD istediğin gibi takabilirsin. Ama Anakartında M.2 yuvası var o yüzden M.2 SSD alıp Windows'u M.2 SSD içine kur. En mantıklısı bu olacaktır.
Öncelikle HD Tune Pro uygulamasından hard diske yaptığım test sonucnda bazen hata verdi birçok da kırmızı nokta vardı internette arattığımda: Güvenilmez kullanılmaz değişmesi gerek denmiş ömrü dolmuş demişler.

Sorum şu;
1. ben hard diski değişmezsem bir sorun yaşar mıyım?
2. yeni bir harrdisk alırsam tekrar bu hata ile karşılaşır mıyım?
3. hard disk yerine SSD alsam 2SSD kullanabilir miyim?
4. bilgisayarda 2 tane SATA SSD olması sorun yaratır mı anakart: Prime B350M-A
5. kendim sipariş edip halledebileceğim bir şey mi SSD takmak falan kolay mı yani veya bir bilgisayarcıya mı götürsem daha yararlı olur yoksa para vermeme gerek yok mu fazladan.

1. yaşama ihtimalin çok yüksek.
2. karşılaşmazsınız sıfır HDD sonuçta.
3. 2 SSD kullanabilirsiniz.
4. giriş varsa sorun olmaz.
5. halledebilirsiniz bir sürü video var ama uğraşmak istemiyorsanız SSD kutuları var ona takıyorsunuz USB ile kullanabiliyorsunuz.

SATA SSD istediğin gibi takabilirsin. Ama Anakartında M.2 yuvası var o yüzden M.2 SSD alıp Windows'u M.2 SSD içine kur. En mantıklısı bu olacaktır.

Çözüm
m.2 almayı düşünüceğim teşekkürler de mesela ne gibi sıkıntı yaşarım

250GB olanı 500 lira ama 500GB olanı alman daha mantıklı olur.

sağolasın bakıp alıcam ona göre

Geri
Yukarı