HDD bulunan bilgisayar çok yavaş açılıyor

yasin3448

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, bilgisayarım en iyi ihtimalle 15 dakika da açılıyor ve bu sorun çok canımı sıkıyor. Öncelikle bilgi vermek istiyorum en azından denediğim yolları;
1- Bilgisayarı güzelce temizledim.
2- Görev Yöneticisi-başlangıç devre dışı işlemi.
3- Fastboot özelliğini BIOS'tan açtım açmaz olaydım, şimdi de BIOS'a giremiyorum ve hızlı falan açıldığı yok sistemin.
Shift tuşuna basılı tutup yeniden başlat dediğimde ise UEFI donanım yazılımı seçeneği bende gözükmüyor dolayısı ile Windows'tan da BIOS'a giremedim. Ne yaparsam yapayım BIOS'a giremiyorum bilgisayar açılırken klavye ve mouse açılmıyor monitör ve kasa 15 dk boyunca bekliyor sonra geliyor klavye mouse. Temiz kurulum yap diyenler olmuştu BIOS'a giremeden bunu yapamıyorum gene aynı şekilde sorun gider kısmından bu bilgisayarı sıfırla şeklinde attığım format sonucu da sadece elimde ki uygulamalardan ve zamandan oldum. Gene aynı gene aynı. Not: HDD kullanıyorum ve HD Tune testi yaptığımda bir sorun gözükmedi, taradım kırmızı bir nokta çıkmadı. Ne diyeyim ki, var mıdır bunun bir çözümü?

Son düzenleyen: Moderatör:
Son zamanlarda olan bir durum mu bu? Bir değişiklik falan mı yaptınız da böyle oldu yoksa durduk yere mi?
merhaba yaklaşık 6 7 aydır durum böyle başlarda 2 dakika 5 dakika şeklindeydi şimdi fix 15 dakikada açılıyor ayrıyetten 2017 de kurdum sistemimi o dönemden beri format atmadım, işte dün biostan temiz kurulum yapamadım shift tuşuna basıp yeniden başlat diyim o şekilde bi format attım durum genede düzelmedi

Merhaba, bilgisayarım en iyi ihtimalle 15 dakika da açılıyor ve bu sorun çok canımı sıkıyor. Öncelikle bilgi vermek istiyorum en azından denediğim yolları;
1- bilgisayarı güzelce temizledim.
2- Görev Yöneticisi-başlangıç devre dışı işlemi.
3- Fastboot özelliğini BIOS'tan açtım açmaz olaydım, şimdi de BIOS'a giremiyorum ve hızlı falan açıldığı yok sistemin.
Shift tuşuna basılı tutup yeniden başlat dediğimde ise UEFI donanım yazılımı seçeneği bende gözükmüyor dolayısı ile Windows'tan da BIOS'a giremedim. Ne yaparsam yapayım BIOS'a giremiyorum bilgisayar açılırken klavye ve mouse açılmıyor monitör ve kasa 15 dk boyunca bekliyor sonra geliyor klavye mouse. Temiz kurulum yap diyenler olmuştu BIOS'a giremeden bunu yapamıyorum gene aynı şekilde sorun gider kısmından bu bilgisayarı sıfırla şeklinde attığım format sonucu da sadece elimde ki uygulamalardan ve zamandan oldum. Gene aynı gene aynı. Not: HDD kullanıyorum ve HD Tune testi yaptığımda bir sorun gözükmedi, taradım kırmızı bir nokta çıkmadı. Ne diyeyim ki, var mıdır bunun bir çözümü?

Hocam HDD değiştirmen senin icin iyi olacaktır.

Merhaba yaklaşık 6 7 aydır durum böyle başlarda 2 dakika 5 dakika şeklindeydi şimdi fix 15 dakikada açılıyor ayrıyeten 2017 de kurdum sistemimi o dönemden beri format atmadım, işte dün BIOS'tan temiz kurulum yapamadım Shift tuşuna basıp yeniden başlat diyeyim o şekilde bir format attım durum gene de düzelmedi.

HDD'nin sağlıklı olduğunu nasıl anladınız test yaptınız mı sorun yüzde 99 HDD kaynaklı.

Yeni konular

Geri
Yukarı