HDD Caddy ile HDD görünmüyor

ferhatinx

Hectopat
HDD Caddy aldım. İlk önce SSD'yi taktım oyunlarda PC çöküyor. İkinci seferimde HDD'yi taktım orada da HDD görünmüyor. Orijinal slota taktığımda hem SSD'yi hem HDD güzel çalışıyor. Sorun nedir?(Gaming laptoptur)

Hocam HDD aygıt yönetisinde gözüküyor mu?
BIOS'tan 2ci cihaz olarak seçtiniz mi?
HDD ve SSD'lerde kurulu dosyalar var mı?
Bende aldığımda SSD m boştu fakat HDD doluydu aç kapa yaptığımda HDD'yi Boot ediyordu onu ayarladınız mı?

Son düzenleme:
Hocam HDD aygıt yönetisinde gözüküyor mu?
BIOS'tan 2ci cihaz olarak seçtiniz mi?
HDD ve SSD'lerde kurulu dosyalar var mı?
Bende aldığımda SSD m boştu fakat HDD doluydu aç kapa yaptığımda HDD'yi Boot ediyordu onu ayarladınız mı?
İlk açıldığı zaman görünüyor. SSD den oyuna girdiğim zaman yok oluyor. Ne SSD de nede aygıt yöneticisinde görünüyor

İlk açıldığı zaman görünüyor. SSD'den oyuna girdiğim zaman yok oluyor. Ne SSD de ne de aygıt yöneticisinde görünüyor.

Hocam bu bilgisayara sağ tıklayın yönet bölümü var oradan disk yönetimine girin. Diskiniz orada gözüküyor mu?
orda gözüküyorsa format atmaya deneyebilirsiniz.
Ya da Windows'unuz SSD'ye kurulu onu bilgisayarın normal yerine takın HDD nizi Caddy'e takın.

Hocam bu bilgisayara sağ tıklayın yönet bölümü var oradan disk yönetimine girin. Diskiniz orada gözüküyor mu?
Ya da Windows'unuz SSD'ye kurulu onu bilgisayarın normal yerine takın HDD nizi Caddy'e takın.
dediğin hepsini yaptım çözüm olmadı ya girişi bozuk ya caddy bozuk 2 sinden biri. Belki başka çözümü vardır diye yazdım açılması gereken yer filan

Dediğin hepsini yaptım çözüm olmadı ya girişi bozuk ya Caddy bozuk 2'sinden biri. Belki başka çözümü vardır diye yazdım açılması gereken yer falan.

Hocam formatlama şansın var mı? Pek aklıma bir şey gelmedi doğrusu kendi cihazımda tak çıkar yaptıtm yerlerini değiştirdim sorunsuz çalışıyor üstelik eski laptop acaba çok fazla yük yüzünden mi hata veriyor.

Hocam formatlama şansın var mı? Pek aklıma bir şey gelmedi doğrusu kendi cihazımda tak çıkar yaptıtm yerlerini değiştirdim sorunsuz çalışıyor üstelik eski laptop acaba çok fazla yük yüzünden mi hata veriyor.
yeni aldığım 1.ssd ye win kurdum. Candy aparatına 1.ssd yi takarsam 2.ssd de olan oyunum belli bir süre sonra render olmuyor pc çöküyor. Hdd yi candy e takarsam ilk açtığımda görüyor sonra kayboluyor.

Yeni aldığım 1.SSD'ye Win kurdum. Candy aparatına 1.SSD'yi takarsam 2.SSD de olan oyunum belli bir süre sonra render olmuyor PC çöküyor. HDD'yi candy e takarsam ilk açtığımda görüyor sonra kayboluyor.

Acaba Caddy de mi sıkıntı var aklıma başka bir şey gelmiyor normal taktığında hepsi çalışıyor fakat birlikte takınca sıkıntı çıkarıyor.

yeni aldığım 1.ssd ye win kurdum. Candy aparatına 1.ssd yi takarsam 2.ssd de olan oyunum belli bir süre sonra render olmuyor pc çöküyor. Hdd yi candy e takarsam ilk açtığımda görüyor sonra kayboluyor.

Acaba Caddy de mi sıkıntı var aklıma başka bir şey gelmiyor normal taktığında hepsi çalışıyor fakat birlikte takınca sıkıntı çıkarıyor.
candy taktığım şeylerde sıkıntı var

Yeni konular

Geri
Yukarı