Çözüldü HDD Caddy'ye HDD mi takılmalı SSD mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Pandalf

Hectopat
Herkese merhabalar. Ben eski laptopumu hızlandırmak için internetten bir adet HDD Caddy aparatı ve bir adet de 120 GB Sata 3 SSD siparişi verdim. Bu malzemeler geldikten sonra Windows'u SSD'ye kurmak istiyorum. HDD'yi kendi yerinden çıkarıp bu caddy aparatına takıp, HDD'nin kendi yerine de yeni aldığım SSD'yi takmam mantıklı olur mu, performans ve kullanışlılık açısından bir avantaj sağlar mı? Yoksa yeni gelen SSD'yi caddy aparatı ile CD-ROM'un eski yerine direkt takıp kullanayım mı? Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
SSD yi HDD yuvasına takmak HDD yi HDD Caddy ile DVD yuvasına takmak daha mantıklı. Ancak BOOT ayarlarını değiştirmeniz gerekebilir. Yani bilgisayar şuan ki BOOT ayarında açılırken ilk SSD yi okuyacağı için sistem açılmaz. Bu işler karışık bulaşmayayım diyorsanız SSD'yi HDD Caddy ile takın kullanın.
Herkese merhabalar. Ben eski laptopumu hızlandırmak için internetten bir adet HDD Caddy aparatı ve bir adet de 120 GB Sata 3 SSD siparişi verdim. Bu malzemeler geldikten sonra Windows'u SSD'ye kurmak istiyorum. HDD'yi kendi yerinden çıkarıp bu caddy aparatına takıp, HDD'nin kendi yerine de yeni aldığım SSD'yi takmam mantıklı olur mu, performans ve kullanışlılık açısından bir avantaj sağlar mı? Yoksa yeni gelen SSD'yi caddy aparatı ile CD-ROM'un eski yerine direkt takıp kullanayım mı? Teşekkürler.
HDD Caddy aparatın SATA 3 destekliyorsa SSD'yi HDD Caddy'e takabilirsin.

Sata 3 SSD alırsanız HDD Caddy ile kullanırsınız.
Sata 3 SSD satın aldım. PC de Sata 3 destekliyor galiba. CD ROM kısmının sata 2 olması gibi bir durum var mıdır ? Pek bir bilgim yok da bu konuda.
Ek Açıklama 2019-06-24 031536.jpg

SATA 2 ve 3 var. DVD SATA 2 de olsa sizin aldığınız SSD SATA 3 çıkışına sahip de olsa siz bilgisayarın desteklediği maksimum hız olan SATA 2 hızında SSD hızına sahip olursunuz. Tek dezavantaj SATA 3 SSD SATA 2 SSD'ye göre bir tık daha pahalı.

SSD yi HDD yuvasına takmak HDD yi HDD Caddy ile DVD yuvasına takmak daha mantıklı. Ancak BOOT ayarlarını değiştirmeniz gerekebilir. Yani bilgisayar şuan ki BOOT ayarında açılırken ilk SSD yi okuyacağı için sistem açılmaz. Bu işler karışık bulaşmayayım diyorsanız SSD'yi HDD Caddy ile takın kullanın.

Çözüm
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı