SSD mi HDD mi?

1610795285447.png

Geçenlerde Premiere Pro için arşiv aldım yaklaşık 300 GB ama kuramadım. HDD bu tür programlarda yavaşlık yapar mı? Premiere after vs.

Yok işte maalesef 2 oyun kuruluyor Max ve onun dışında 20 GB kendi arşivim var başka oyun indirmek için başka oyun siliyorum hep.

SSD alma imkanın varsa al çünkü, SSD'ye kurduğun programlarda hızı artırır. Depolama alanı daha az biliyorum fakat tercih yapman gerekiyor: Hız mı, depolama mı?

Yani aslında Adobe programları SSD'de kurulu olsa sadece o arşiv HDD'de olsa çok fazla bir hız sorunu olmaz belki? Sonuçta sadece Save dosyası bunlar.
GTA tarzı oyunlarda SSD'de olur CS tarzıda HDD'ye kurarım.

SSD alma imkanın varsa al çünkü, SSD'ye kurduğun programlarda hızı artırır. Depolama alanı daha az biliyorum fakat tercih yapman gerekiyor: Hız mı, depolama mı?

Peki HDD önerebilir misiniz? WD 3,5" 1 tb caviar blue sata 3.0 7200 rpm harddisk fiyatları, teknik özellikleri, WD10EZEX modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da. Hemen Al. bu iyi midir?

Son düzenleme:
Acilen depolamaya ihtiyacım var. Fakat her zaman SSD'ci olmuşumdur. Fakat SSD fiyatları malum. 3.5 inç HDD mi almalıyım, yoksa 250 TL verip 250 GB SSD mi alayım? Hangisi uzun ömürlü olur? 3.5 inç HDD 5 yıl gitse yeter bana. 3 kez bozulan HDD'lerin sebebi boyuttan dolayı mı merak ediyorum.

Genelde büyük işlerle uraşanlar depolama için HDD ve SSD aynı anda mesela 20TB HDD kullanırsa 5 TB SSD kullanıyor aktıf ugrastıgı projeler SSD bıtmıs sonra kullanılacak için HDD atar ama. Para varsa SSD yoksa HDD alınabılır.

Ben SSD almak istiyorum çünkü HDD ler aşırı yavaş (Benimki öyle) Şimdi HDD yi çıkarıp SSD taksam onun yerine sonra Windows u kursam. Sonra DWD RW sürücüsüne HDD yi taksam olurmu? İnşAllah olur. SSD alanı sıkıntı değil. Dediğim gibi olursa HDD im de yeterince yer var 466 GB SSD küçük olsun sıkıntı değil ozaman bi 200 GB yeter SSD. Olursa tüm programları HDD ye kurarım yani alanı az olsun SSD nin (pc Hızlı olsun diye SSD alıyom zaten)

Son düzenleme:

Geri
Yukarı