Çözüldü HDD çalışıyor kabloları bağlı ama gözükmüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Yusuf barkı

Kilopat
Merhaba HDD çalışıyor ama bilgisayar da gözükmüyor bunun nedeni nedir? BIOS'dan baktım disk bölümlendirme yerinden baktım orada da gözükmüyor.
Başka HDD'de denedim çalışıyor yani titriyor ama gözükmüyor.

Dosya Ekleri

• F878F499-0BF2-495D-B391-126063BDE5A6.jpeg
    F878F499-0BF2-495D-B391-126063BDE5A6.jpeg
    100,5 KB · Görüntüleme: 56
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Anakart üzerindeki diğer SATA portlarına takmayı denediniz mi? Bir de güç kaynağındaki diğer kabloları dener misin?
Farklı bir bilgisayarda'da dene yine görünmez ise. İki olasılık var okuyucu kart arızası ya da metal disk okuyucu başlık sıkışmış olabilir. İki durumda da yapabileceğin bir şey yok tamire gitmesi gerekli.
Not: Kablo ve soket girişlerini kontrol et yamulma veya lehimli kısımlarda oynama var mı diye bak.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam hiçbir şekilde gözükmüyor titriyor çalışıyor ama herhangi bir yerde BIOS'da falan gözükmüyor hepsine baktım farklı HDD denedim yine olmadı. Farklı SATA kablosuda denedim.
Sisteminizde M.2 SSD var ise, farklı bir SATA portuna takıp deneyebilir misiniz?

Evet M.2 SSD var hocam.

Geri
Yukarı