HDD çalışmıyor

abidin_ceza

Hectopat
Daha fazla  
Dizüstü bilgisayarımdan söktüm. HDD USB 3.0 ile başka bir bilgisayara bağladım ama çalışmadı.

Dosya Ekleri

• 20201126_195954.jpg
    20201126_195954.jpg
    113,7 KB · Görüntüleme: 34
  • IMG_20201120210858.jpg
    IMG_20201120210858.jpg
    104,3 KB · Görüntüleme: 27
Son düzenleyen: Moderatör:
Diskin kontrol kartını çıkarıp göz gezdiriniz. Yanmış ya da çıkmış bir parça varsa sebebi bundandır. Bir sorun gözükmüyorsa diski veri kurtarma merkezlerine götürüp verilerinizi kurtarabilirsiniz.
USB'yi Hard Diske bağladığım kablonun üstünde ACCESS mavi renk POWER kırmızı renkte acaba Hard Disk için güç kablosu mu gerek.

Diskin 2 saniye çalıştığını söylemiştiniz. Kullandığınız aparatta bir sorun olsaydı güç ile ilgili hiç çalışmazdı diye düşünüyorum. Diski anakarta takıp deneyebilirsiniz.

Diskin kontrol kartını çıkarıp göz gezdiriniz. Yanmış ya da çıkmış bir parça varsa sebebi bundandır. Bir sorun gözükmüyorsa diski veri kurtarma merkezlerine götürüp verilerinizi kurtarabilirsiniz.
Hocam sizin söylediğinize ek olarak ben de bir tavsiye vereyim. Kartı söktükten sonra disk ile buluşan pinlerin üstünde siyahlıklar varsa oksitlenmiş demektir. Yumuşak bir silgi kullanarak oksitlenmiş pinleri temizleyebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı