Çözüldü HDD değişimi sonrası laptop çalışmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

abidinok

Hectopat
Samsung NP300 e5C model laptopum var. Biraz eskidiği için RAM ve SSD güncellemesi yapmıştım, ancak eski orijinal HDD olmadan bilgisayar açılmıyor. Windows SSD'de yüklü, HDD de CD sürücü yuvasında takılı. HDD'yi çıkarıp CD sürücü takınca görüntüdeki uyarı geliyor. Sebebi ne olabilir?

Yazmayı unutmuşum, F4'e basınca kapanıp açılıyor yine aynı ekran geliyor.

Dosya Ekleri

• 20230726_110446.jpg
    20230726_110446.jpg
    126,7 KB · Görüntüleme: 44
Çözüm
Samsung NP300 e5C model laptopum var. Biraz eskidiği için RAM ve SSD güncellemesi yapmıştım, ancak eski orijinal HDD olmadan bilgisayar açılmıyor. Windows SSD'de yüklü, HDD de CD sürücü yuvasında takılı. HDD'yi çıkarıp CD sürücü takınca görüntüdeki uyarı geliyor. Sebebi ne olabilir?

Boot bölümü HDD'ye yazılmış. Rehber: UEFI Bootloader Onarma bunu deneyin.

Boot bölümü HDD'ye yazılmış. Rehber: UEFI Bootloader Onarma bunu deneyin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
HDD bozuk olabilir. Ben de kızak kullanıyorum bende de böyle sorun oldu. HDD bozuk çıktı yeni HDD alıp takınca düzeldi ya da BIOS'a girip SSD ile baslatmayı deneyebilirsiniz.

SSD'ye temiz kurulum yapmak daha az zamanınızı alacaktır. Bence hiç uğraşmayın.

Geri
Yukarı