HDD CrystalDiskMark sonuçları nasıl?

gordebil

Hectopat
SSD veya HDD modeli
MQ01ABF050
Merhaba, modeli Toshiba MQ01ABF050 olan bir HDD kullanıyorum. Açıkçası değerler bana bir anlam ifade etmiyor, bu yüzden size sormaya karar verdim. Test sonuçları aşağıdaki gibi:

HDD.png

Dual boot kullanıyorum, her şey bunun içinde ama pek de dolu değil. Sonuçlardan ne çıkarılabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, modeli Toshiba MQ01ABF050 olan bir HDD kullanıyorum. Açıkçası değerler bana bir anlam ifade etmiyor, bu yüzden size sormaya karar verdim. Test sonuçları aşağıdaki gibi:

Eki Görüntüle 1575146

Dual boot kullanıyorum, her şey bunun içinde ama pek de dolu değil. Sonuçlardan ne çıkarılabilir?

Benim SSD mden daha hızlı gayet iyi. (bir HDD için iyi)

Hard disk sentinalden HDD'nin sağlığına baksana.

Nasıl bakabilirim?

Benim SSD mden daha hızlı gayet iyi. (bir HDD için iyi)

Sistem, boşta olmasına rağmen hem Windows'da hem de diğer boot olan Ubuntu'da ara ara takılıyor. Garip bir bottleneck var. Basit bir text dosyasını 4-5 saniyede açıyor. RAM fazlasıyla yetiyor, CPU'nun zorlandığını sanmıyorum, -işlemci serin, fanlar çılgınca dönmüyor- ama yavaşlığı hissedebiliyorum.

Nasıl bakabilirim?

Sistem, boşta olmasına rağmen hem Windows'da hem de diğer boot olan Ubuntu'da yavaş. Garip bir bottleneck var. RAM fazlasıyla yetiyor, CPU'nun zorlandığını sanmıyorum, -işlemci serin, fanlar çılgınca dönmüyor- ama yavaşlığı hissedebiliyorum.

Hocam bu HDD bundan fazla hız beklemeyin okuma yazma hızı yüksek olsa bile yavaş olabiliyor SSD'ye geçin hız artışını aşırı derecede fark edeceksiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı