HDD CrystalDiskMark Test Sonuçları

EmirhanKLL

Hectopat
Arkadaşlar HDD'den baya ses çıkıyor ve kasa aşırı titriyor, araba gibi çalışıyor tırtıtır motor gibi 😌

Crystaldiskmark testi yaptım nasıl çok mu kötü? Testi yaparken çok cızırtı çıktı (Hele ki D: Diskinde.) Bir de oyunlarda aşırı takılma var. Sistemim:
  • RX 460 ekran kartı
  • i3-6100 işlemci
  • Gskill 8 GB DDR3 1600MHz RAM
  • Oyunları SSD'den oynuyorum.
D: Diski Oyunlar bunda:
390887

C: Diski Sistem:
390888

Keske ses atabilsem durumu daha iyi anlayabilirsiniz belki. Bu arada HD Tune'den test yaptım hepsi yeşil çıktı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Hocam 'dikkat' diyorsa bir ayağı çukurdadır. Dikkatli olun fazla önemli bilgi taşımayın. Muhakkak kötü sektör(ara bulucu arkadaşlar lütfen Türkçe'mizi bozmadığımın ve kurallara aykırı bir şey yapmadığımın farkına varın) vardır. Eğer ki mevcut ise garantiye gönderin. Değişimini sağlasınlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam 'dikkat' diyorsa bir ayağı çukurdadır. Dikkatli olun fazla önemli bilgi taşımayın. Muhakkak kötü sektör(ara bulucu arkadaşlar lütfen Türkçe'mizi bozmadığımın ve kurallara aykırı bir şey yapmadığımın farkına varın) vardır. Eğer ki mevcut ise garantiye gönderin. Değişimini sağlasınlar.

Artı -1 Eksi
Çözüm
Bilgilendirdiğiniz için çok teşekkür ederim yakın zamanda SSD alıcağım bilgisayarımın her parçası 1 yıllık ama HDD 5 Yıllık falan eski pc den kalma.
Crystal Disk İnfo 390919
Sayın yazımı düzelten arkadaş ben SSD'den oynuyorum diye bişey yazmadım
390928

Arkadaşlar HDD'den baya ses çıkıyor ve kasa aşırı titriyor, araba gibi çalışıyor tırtıtır motor gibi 😌

Crystaldiskmark testi yaptım nasıl çok mu kötü? Testi yaparken çok cızırtı çıktı (Hele ki D: Diskinde.) Bir de oyunlarda aşırı takılma var. Sistemim:
  • RX 460 ekran kartı
  • i3-6100 işlemci
  • Gskill 8 GB DDR3 1600MHz RAM
  • Oyunları SSD'den oynuyorum.
D: Diski Oyunlar bunda:
Eki Görüntüle 390887

C: Diski Sistem:
Eki Görüntüle 390888

Keske ses atabilsem durumu daha iyi anlayabilirsiniz belki. Bu arada HD Tune'den test yaptım hepsi yeşil çıktı.

390930

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    2,1 KB · Görüntüleme: 89
  • Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    2,1 KB · Görüntüleme: 85
  • Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    2,1 KB · Görüntüleme: 85
  • Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    2,1 KB · Görüntüleme: 90
Son düzenleme:
Bilgilendirdiğiniz için çok teşekkür ederim yakın zamanda SSD alıcağım bilgisayarımın her parçası 1 yıllık ama HDD 5 Yıllık falan eski pc den kalma.
Crystal Disk İnfo Eki Görüntüle 390919
Sayın yazımı düzelten arkadaş ben SSD'den oynuyorum diye bişey yazmadımEki Görüntüle 390928

Eki Görüntüle 390930
Hocam taşınabilir bir SSD mi kullanıyorsunuz? Sistemde görünmüyor da SSD. Tavsiyem sistemi SSD'ye kurmanız yönünde olur hocam hatta ve hatta mümkünse bu HDD'yi çıkartın çünkü 35392 saattir çalışan bir cihazın ömrü ciddi anlamda azalmıştır.

Artı -1 Eksi
Hocam taşınabilir bir SSD mi kullanıyorsunuz? Sistemde görünmüyor da SSD. Tavsiyem sistemi SSD'ye kurmanız yönünde olur hocam hatta ve hatta mümkünse bu HDD'yi çıkartın çünkü 35392 saattir çalışan bir cihazın ömrü ciddi anlamda azalmıştır.
Ben SSD den oynuyorum diye bişey yazmadım şuan SSD yok zaten yazımı düzelten arkadaş yanlış yazmış heralde
Ben SSD den oynuyorum diye bişey yazmadım şuan SSD yok zaten yanlış yazılarımı düzelten arkadaş SSD yazmış heralde

Ben SSD den oynuyorum diye bişey yazmadım şuan SSD yok zaten yazımı düzelten arkadaş yanlış yazmış heralde
Ara Bulucu arkadaşlar(moderatörün Tükçe'si) süreklü bütün mesajlara müdehale ediyor. Açıkcası aralarında puan yarışı varmış en çok düzeltmeyi yapan bir şeyler kazanacakmış hissiyatı uyandırıyor bende.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı