HDD darboğaz yapar mı?

EyupTRHd

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar geçen gün GT 1030 aldım iyi hoş geldi taktım sisteme driverları kurdum DDU ile silip buraya kadar her şey tamam. GTA V Online ekran kartı kullanımı %60'ı geçmiyor ayarlar çok yüksekte olmasına rağmen ve 40 FPS civarı alıyorum. MSAA 4X yapınca ekran kartı kullanımı 80'e çıkıyor fakat FPS hala 40 bir şey değiştirmiyor. İşlemcim Xeon X3440 3.2 GHz overclocklu işlemci kullanımı alt çekirdeklerde bile 60'ı geçmiyor sıcaklıklar normal. Tek sorun HDD biraz fazla eski ve GTA'nın kurulu olduğu HDD'ye Windows kurduğum zaman sistem çöküyordu yani hard disk sorunlu büyük ihtimalle. Bilgisayarcı Windows kurmadan depolama olarak kullanabilirsin demişti. Sizce hard disk bu kadar darboğaz yapar mı? Story modda fazla sorun olmuyor %90 üstü geziniyor ve FPS 60 ile 80 arası çözünürlük 1366X768. (hard disk sürekli %100'de kullanımda gözüküyor)

Tam sistem:
Xeon X3440 3.2GHz
GT 1030.
6 GB 1333MHz RAM. (RAM kullanımı normal 80'i geçmiyor).
PSU 500W High Power.

Hocam bu Online ve ekran kartı kullanımı %70 nasıl iyi?

%70 kullanımda 70 FPS alıyorsunuz, daha ne kadar iyi olabilir? FPS'i sınırlandırmış olabilirsiniz, V-Sync ayarı açıksa kapatın, başka bir programdan da FPS limiti koyduysanız onu kaldırın.

%70 kullanımda 70 FPS alıyorsunuz, daha ne kadar iyi olabilir? FPS'i sınırlandırmış olabilirsiniz, V-Sync ayarı açıksa kapatın, başka bir programdan da FPS limiti koyduysanız onu kaldırın.

Herhangi bir limit yok hocam 70 FPS almak sorun değil orada 70 FPS başka yere geçince FPS 50'lere düşüyor.

Herhangi bir limit yok hocam 70 FPS almak sorun değil orada 70 FPS başka yere geçince FPS 50'lere düşüyor.

Hocam FPS 50'lere düştüğü yerdeki kullanım değerlerinizin SS'ini atarsanız işte o zaman sorunun kaynağını bulabiliriz.

Hocam FPS 50'lere düştüğü yerdeki kullanım değerlerinizin SS'ini atarsanız işte o zaman sorunun kaynağını bulabiliriz.

Tamamdır hocam video alıp atıyorum.
Ayarlar:

WhatsApp Image 2021-10-26 at 20.00.12 (1).jpeg

WhatsApp Image 2021-10-26 at 20.00.12.jpeg

1080p:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
1366x768:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Not: Videolar liste dışıdır izlenme amaçlı değildir.

Son düzenleme:
Tamamdır hocam video alıp atıyorum.
Ayarlar:

Eki Görüntüle 1199060

Eki Görüntüle 1199061

1080p:
1366x768:

Not: Videolar liste dışıdır izlenme amaçlı değildir.

Ayarlar en düşükte oynuyorsunuz, Grass Quality High olacak şekilde diğer bütün ayarları Ultra ve Very High'e alıp tekrar dener misiniz?

Geri
Yukarı