HDD değişimi sonrası ekran gelmiyor

yigitcakir8

Decapat
Daha fazla  
Bilgisayarımda sağlığı düşen hard diski söküp yeni hard diskimi taktım. Taktım ama bilgisayar görüntü vermemeye başladı. RAM'leri çıkardım taktım yerlerini değiştirdim. Hard disklerin kablolarını değiştirdim ama görüntü gelmiyor siyah ekranda kalıyor PC. Yardımcı olursanız sevinirim.

Hocam tam olarak anlatır mısınız olayı? Bilgisayar güç alıyor ama ekrana görüntü mü gelmiyor? Erkana görüntü geliyor ama sadece siyahlık mı? Ya da bilgisayar hiç mi güç almıyor?
Hocam şimdi şu şekilde, bilgisayarı çalıştırıyorum. Fanlar vesaire herşey çalışıyor güç alıyor ama ekrana görüntü gelmiyor sinyal yok hatası geliyor sonra monitörün turuncu ışığı yanıyor.

Hocam şimdi şu şekilde, bilgisayarı çalıştırıyorum. Fanlar vesaire her şey çalışıyor güç alıyor ama ekrana görüntü gelmiyor sinyal yok hatası geliyor sonra monitörün turuncu ışığı yanıyor.

Hocam PSU'dan anakarta giden kabloları kontrol edin.

Bilgisayarımda sağlığı düşen hard diski söküp yeni hard diskimi taktım. Taktım ama bilgisayar görüntü vermemeye başladı. RAM'leri çıkardım taktım yerlerini değiştirdim. Hard disklerin kablolarını değiştirdim ama görüntü gelmiyor siyah ekranda kalıyor PC. Yardımcı olursanız sevinirim.
Söküm sırasında PSU'dan anakarta bağlanan işlemci yanındaki 12 volt girişini hatayla çıkarmış olabilir misiniz? Eski anakartlarda 4 pin, yenilerde 8 pin olur.
O giriş olmazsa tam dediğiniz gibi her şey çalışır ama görüntü gelmez.

Hocam PSU'dan anakarta giden kabloları kontrol edin.
Hocam tam bilmiyorum ama psunun içini açmam mı gerekiyor?

Söküm sırasında PSU'dan anakarta bağlanan işlemci yanındaki 12 volt girişini hatayla çıkarmış olabilir misiniz? Eski anakartlarda 4 pin, yenilerde 8 pin olur.
O giriş olmazsa tam dediğiniz gibi her şey çalışır ama görüntü gelmez.
Hocam ramleri yanına duran büyük başlı kablodan bahsediyorsunuz sanırım. Eğer onlar ise onlarda bir oynama yok.

Hocam tam bilmiyorum ama psunun içini açmam mı gerekiyor?

Hocam ramleri yanına duran büyük başlı kablodan bahsediyorsunuz sanırım. Eğer onlar ise onlarda bir oynama yok.
24 pin uzun dikdörtgen kablo açma kapama işini sağlar ve anakarta güç verir.
Bir de 4 veya 8 pin'li daha ufak kablo işlemci soketinin hemen yanından bağlanır, o da ayrı olarak sırf işlemciye 12 volt güç sağlar.
Eğer hatayla onu çıkarmışsanız her şey çalışır ama görüntü gelmez.

24 pin uzun dikdörtgen kablo açma kapama işini sağlar ve anakarta güç verir.
Bir de 4 veya 8 pin'li daha ufak kablo işlemci soketinin hemen yanından bağlanır, o da ayrı olarak sırf işlemciye 12 volt güç sağlar.
Eğer hatayla onu çıkarmışsanız her şey çalışır ama görüntü gelmez.
Hocam resimdeki gibi 2 tane kablo var biri takılı biri takılı değil.

Dosya Ekleri

• IMG_20221030_120802_1.jpg
    IMG_20221030_120802_1.jpg
    84,6 KB · Görüntüleme: 21
  • IMG_20221030_120756.jpg
    IMG_20221030_120756.jpg
    84,7 KB · Görüntüleme: 21

Geri
Yukarı