HDD dertlerini SSD çözer mi?

Ja'Hyun

Hectopat
Herkese merhabalar. 1 kadar önce aldığım harici diskim oynadığım oyunları açmaması üzerine (zamanla Windows 10 başlatılırken check etmeye çalışıp başlatamaması ve PC'de görünmemesi) veda ettim. Sıfırına malum ekonomide para yetmediği için ikinci el 2 yıl garantili bir ürün aldım 500 GB. Lakin aldıktan 1 ay kadar sonra "bip-bip" (sanki kalp monitörü gibi çıkıyordu) sesini almaya başladım. SATA kablosunu değiştirdim ve düzeldi...Yani en azından bir süreliğine. Geçen 4-5 günde yine aynı sesi vermeye başladı, oyunumu geç açmaya başladı ve sonrasında yine (D diski) görünmemeye başladı. Bende SATA kablosunu söktüm SSD'den devam edeyim dedim. Şimdi ikincisinin de böyle çıkması biraz beni kıllandırdı. HDD ile alakalı bir sorun mudur?

Bir diğer husus epeski bilgisayarımdan söktüğüm HDD'yi kullanayım dedim lakin bu sefer de takınca "var olmayan aygıt hatası" demeye başladı. Neden yapıyor bunu? Son 4 aydır adam akıllı oyun oynayamadım SSD 120 GB ve SSD alacak param yok. SSD alsam kesin garanti bir sonuç olur mu acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
Herkese merhabalar. 1 kadar önce aldığım harici diskim oynadığım oyunları açmaması üzerine (zamanla Windows 10 başlatılırken check etmeye çalışıp başlatamaması ve PC'de görünmemesi) veda ettim. Sıfırına malum ekonomide para yetmediği için ikinci el 2 yıl garantili bir ürün aldım 500 GB. Lakin aldıktan 1 ay kadar sonra "bip-bip" (sanki kalp monitörü gibi çıkıyordu) sesini almaya başladım. SATA kablosunu değiştirdim ve düzeldi...Yani en azından bir süreliğine. Geçen 4-5 günde yine aynı sesi vermeye başladı, oyunumu geç açmaya başladı ve sonrasında yine (D diski) görünmemeye başladı. Bende SATA kablosunu söktüm SSD'den devam edeyim dedim. Şimdi ikincisinin de böyle çıkması biraz beni kıllandırdı. HDD ile alakalı bir sorun mudur?

Bir diğer husus epeski bilgisayarımdan söktüğüm HDD'yi kullanayım dedim lakin bu sefer de takınca "var olmayan aygıt hatası" demeye başladı. Neden yapıyor bunu? Son 4 aydır adam akıllı oyun oynayamadım SSD 120 GB ve SSD alacak param yok. SSD alsam kesin garanti bir sonuç olur mu acaba?
Dostum o değil de 2. el olarak alınabilecek en son elektronik cihaz SSD olabilir benim gözümde.

Dostum o değil de 2. el olarak alınabilecek en son elektronik cihaz SSD olabilir benim gözümde.
Katılıyorum SSD'lerin 2. elleriyle sıfır fiyatları arasında pek bir fark olmuyor diye biliyorum zaten. Almışken Samsung 870EVO serisinden alırsın kafan rahat eder. Çünkü diğer markaların ucuz fiyatlı SSD'leri sistem kurmak için değil depolama için. Sistem kurmak için en uygun ve ucuz SSD'ler 870EVO ailesidir. Samsung SATA 870 EVO Dahili Katı Hal Sürücüsü, 250 GB ,SSD: Amazon.com.tr En ucuzu 370TL civarında ama inan seni yıllarca götürür.

Katılıyorum SSD'lerin 2. elleriyle sıfır fiyatları arasında pek bir fark olmuyor diye biliyorum zaten. Almışken Samsung 870EVO serisinden alırsın kafan rahat eder. Çünkü diğer markaların ucuz fiyatlı SSD'leri sistem kurmak için değil depolama için. Sistem kurmak için en uygun ve ucuz SSD'ler 870EVO ailesidir. Samsung SATA 870 EVO Dahili Katı Hal Sürücüsü, 250 GB ,SSD: Amazon.com.tr en ucuzu 370TL civarında ama inan seni yıllarca götürür.

Barracuda 120 de var.

Peki konu ettiğim HDD hakkında ne diyorsunuz? Hdd bozuk mu ? Elimde mevcut bir SSD var oda 120 GB yani sadece sistem için kullanıyorum.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı