HDD disk testi sonucu nasıldır?

caga_89

Kilopat
SSD veya HDD modeli
HGST hts541010a9e680
Merhaba HDD markası HGST hts541010a9e680 hitachi.

1TB 5400 RPM, disk 7-8 senelik. Yerine SSD aldım. Buna da harici disk kutusu aldım ve USB ile bağlanıp kullanıyorum.
Deep Bad Sector testi 10-12 saati bulduğu için yapamadım malesef.
Quick scan modunda ise bad sector görünmedi.
Yazma hızı normal mi?

Dosya Ekleri

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    144,9 KB · Görüntüleme: 16
  • 2.jpg
    2.jpg
    151,8 KB · Görüntüleme: 13
  • 3.jpg
    3.jpg
    255,9 KB · Görüntüleme: 18
Merhaba HDD markası HGST HTS541010A9E680 hitachi.

1TB 5400 RPM, disk 7-8 senelik. Yerine SSD aldım. Buna da harici disk kutusu aldım ve USB ile bağlanıp kullanıyorum.
Deep bad sector testi 10-12 saati bulduğu için yapamadım maalesef.
Quick scan modunda ise bad sector görünmedi.
Yazma hızı normal mi?

Hız olarak düşük ama bunun sebebi diğer donanımlara da bağlı benim 14 yıllık HDD'im 100-150 MB hız veriyor. Samsung HD322.

Hız olarak düşük ama bunun sebebi diğer donanımlara da bağlı benim 14 yıllık HDD'im 100-150 MB hız veriyor. Samsung HD322.
Harici disk kutusunun kalitesinden mi oluyor acaba? Laptoptan sökmeden kontrol etmemiştim.

Kullandığım disk kutusu: usb 3.0, alfais marka

Dosya Ekleri

• 41NogwCPngL._AC_UF1000,1000_QL80_.jpg
    41NogwCPngL._AC_UF1000,1000_QL80_.jpg
    50,1 KB · Görüntüleme: 13
Harici disk kutusunun kalitesinden mi oluyor acaba? Laptoptan sökmeden kontrol etmemiştim.

Kullandığım disk kutusu: USB 3.0, alfais marka.

Evet onunla alakalı alfais markasını biliyorum birkaç ürününü denemiştim kalitesi üründen ürüne değişiyor o kutunun kalitesi ile orantı diye o hızları veriyor anakart üzerinden denedin mi?

Evet onunla alakalı alfais markasını biliyorum birkaç ürününü denemiştim kalitesi üründen ürüne değişiyor o kutunun kalitesi ile orantı diye o hızları veriyor anakart üzerinden denedin mi?
eski laptopa takım test ettim. linux ile. ne kadar verimli oldu bilmiyorum ama dengesiz çıktı, 30-60 arasında değişti okuma hızı.
Benim laptop un usb 3.0 larını ben 2.0 olarak kullanıyormuşum. hemde yıllardır. :)

bios advanced ayarlarından usb konfigirasyonu ayarından "XHCI preboot" disabled idi. Onu auto-smart yaptım. denetim masasında gözükmeyen usb 3.0 lar gözükmeye başladı. ama hız hala iyi değildi 50mbps. Daha sonra laptopun kendi sitesinden eski olmasına rağmen çip set driver ını indirdim kurdum ve sorun çözüldü. hız 100e çıktı. windows un otomatik driver ları sıkıntılı olabiliyor bazen.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı