Çözüldü HDD Disk Yazma Korumalı Sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Leolynn

Kilopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Sistemim:

İşlemci: AMD Ryzen 7 5800X
Anakart: ASUS Prime B550-Plus
Ram: 4x8 XPG 3200Mhz CL16 Ram (OC-3600Mhz-CL17)
Kasa: Cougar Panzer
Soğutma: Deepcool LS720 360mm
Ekran Kartı: MSI Suprim X RTX 3070
SSD: Seagate Firecuda 510 2TB M2 SSD
SSD: Kingston KC3000 1TB
HDD: Seagate Skyhawk 4TB
Power: FSP Hydro 600w
Klavye: Razer BlackWidow v3
Mouse: Razer DeathAdder v3
Kulaklık: Razer Blackshark v2
Mousepad: Razer Gigantus v2 XXL
Meslek
Siber Güvenlik Uzmanı
2 adet HDD'ye sahibim ve ikisi de 1'er TB. 1 TB HDD'nin bir tanesini C ve E olmak üzere C: 250GB E: 750GB olarak kullanıyorum fakat 2. HDD'm olan D:'ye herhangi bir şey silmeye taşımaya veya biçimlendirmeye çalıştığımda "Disk yazma korumalı" hatasını alıyorum. İnternetten araştırdım fakat hep USB belleklere yardımcı olmuşlar. Ben HDD kullanıyorum bu hatadan nasıl kurtulabilirim? Yardımcı olursanız sevinirim. İyi günler.

• HDD Marka: Samsung HD103SI

Çözüldü.
  1. CMD'yi Açıyoruz
  2. Diskpart yazıp enterlıyoruz
  3. Gelen ekrana list volume yazıp enterlıyoruz
  4. Hangi HDD size hata veriyorsa seçmek için select volume # yazıyoruz # = sayı
  5. Daha sonra attributes disk clear readonly yazıp enterlıyoruz
  6. Sonra exit yazıp çıkıyoruz
Artık diske full erişime sahipsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
2 adet HDD'ye sahibim ve ikisi de 1'er TB. 1 TB HDD'nin bir tanesini C ve E olmak üzere C: 250GB'e: 750GB olarak kullanıyorum fakat 2. HDD'm olan D:'ye herhangi bir şey silmeye taşımaya veya biçimlendirmeye çalıştığımda "Disk yazma korumalı" hatasını alıyorum. İnternetten araştırdım fakat hep USB belleklere yardımcı olmuşlar. Ben HDD kullanıyorum bu hatadan nasıl kurtulabilirim? Yardımcı olursanız sevinirim. İyi günler.

• HDD Marka: Samsung HD103'si

Çözüldü.
  1. CMD'yi Açıyoruz
Artık diske Full erişime sahipsiniz

Bana da yardım edebilir misiniz aynı hatayı yaşıyorum benim de 1TB HDD var ama 4. aşamaya kadar geldim HDD gözükmüğyor orada
Ne yapmalıyım bu siteyi çok kullanmıyorum o yüzdn discordan bana ulaşabilir misiniz yardım için (yazarsanız görmeyebilirim o yüzden) DC adım Juit#0944

HDD 4. aşamaya gözükmüyorsa bilgisayar hddyi görmüyordur, kabloları kontrol edin veya hdd arızalı olabilir.

M.2 diskim yazma korumalı şeklinde hiçbir şekilde 'yazma korumasını' kaldıramıyorum. Yedek diske Windows kurarak kurtarmaya çalıştım. Mesela, CMD komut yöntemi işe yaramadı, programlarla format yöntemi denedim olmadı, bilgisayar yönetiminde biçimlenmiyor, Windows kurmak istiyorum yine biçimlendirilmiyor ve silinmiyor. Bu konuda yardımcı olacak birisi var mıdır? Sürücü adını, harf adını değiştirebiliyorum, içindekileri görebiliyorum. Diskim bu duruma gelmeden önce deepfreze kurulu idi onunla ilgisi olduğunu düşünüyorum.

Bir konuyu yanıtlayacak moderatör yok uyarı veren var. Bu siteden üyeliğimi nasıl silebilirim

Son düzenleme:
The arguments specified for this command are not valid.
For more information on the command type: HELP SELECT VOLUME

There is no volume selected.

bu hatayı verdi

attributes disk clear readonly
DiskPart failed to clear disk attributes.

2 adet HDD'ye sahibim ve ikisi de 1'er TB. 1 TB HDD'nin bir tanesini C ve E olmak üzere C: 250GB E: 750GB olarak kullanıyorum fakat 2. HDD'm olan D:'ye herhangi bir şey silmeye taşımaya veya biçimlendirmeye çalıştığımda "Disk yazma korumalı" hatasını alıyorum. İnternetten araştırdım fakat hep USB belleklere yardımcı olmuşlar. Ben HDD kullanıyorum bu hatadan nasıl kurtulabilirim? Yardımcı olursanız sevinirim. İyi günler.

• HDD Marka: Samsung HD103SI

Çözüldü.
  1. CMD'yi Açıyoruz
Artık diske full erişime sahipsiniz.
DiskPart failed to clear disk attributes.

Aynı sorun bende de var. Cmd ile deniyorum, "DISKPART>" yazısı yok cmd'de. Yerel Disk D:'yi biçimlendirmiyor... her seferinde hata alıp duruyorum. Ne yapmalıyım?
Aktif olarak Windows 11 üzerinde denedim ve CMD üzerinden Diskpart yazıp enter tuşuna bastığımda Diskpart kullanımı için ayrı bir pencere açıyor. Sizde herhangi bir hata veriyor mu?

Geri
Yukarı