HDD "diski biçimlendir" hatası

Jeasust

Hectopat
Daha fazla  
Benim 1 TB tanışabilir bir HDD vardı. Disk yere düşürerek küçük bir darbe aldıktan sonra her taktığımda diski biçimlendir hatası alıyorum. Fotoğraflarım ve bilgilerim olduğu için de biçimlendiremiyorum.
Bunu sorunu biçimlendirmeden çözülür mü?
Biçimlendirmeden önemli olan dosyalarımı aktarabilir miyiz?
Yardım eden herkese teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Mekanik bir sorun olabilir fakat yoksa Recuva veya tavsiyem olan EaseUS programıyla dosyalarınızı kurtarabilirsiniz.

EaseUS ücretli bir program (illegal dışında), o yüzden ilk önce Recuva ile taratmanızı tavsiye ediyorum.
Ama çok önemli verilerim var diyorsanız EaseUS daha güvenilirdir.

Mekanik bir sorun olabilir fakat yoksa Recuva veya tavsiyem olan EaseUS programıyla dosyalarınızı kurtarabilirsiniz.

EaseUS ücretli bir program (illegal dışında), o yüzden ilk önce Recuva ile taratmanızı tavsiye ediyorum.
Ama çok önemli verilerim var diyorsanız EaseUS daha güvenilirdir.
Nasıl yani ? Recuva bilgileri çalıyor mu ?

Nasıl yani ? Recuva bilgileri çalıyor mu ?
Çalmasından değil, bazı programlar diğerleri kadar başarılı değildir. Disk ne kadar kullanılırsa verileri kurtarma şansınız o kadar azalır. O yüzden iki programla da ayrı ayrı denemek yerine bir program seçip onunla şansınızı denemeniz daha mantıklı olacaktır.

EaseUS, Recuva'dan daha başarılı bir programdır. Recuva ile kurtaramadığım çoğu veriyi EaseUS ile kurtarmayı başardım. O yüzden daha çok tavsiye ediyorum.

diski sanal işletim sistemi içeren özel yazılımlı bir ön yüklemeli cd veya flashbellek ile sistemi açıp diski o yazılımlarla açabilirsin aksi takdirde imkansız, biçimlendirme yapıp silinen verileri geri getirme yazılımları ile bir miktar bilgin geri gelir oda senin işini görmez bilmeyen anlamayan hiç kimseye de diski verip kurcalatma

Diski sanal işletim sistemi içeren özel yazılımlı bir ön yüklemeli CD veya flashbellek ile sistemi açıp diski o yazılımlarla açabilirsin aksi takdirde imkansız, biçimlendirme yapıp silinen verileri geri getirme yazılımları ile bir miktar bilgin geri gelir oda senin işini görmez bilmeyen anlamayan hiç kimseye de diski verip kurcalatma.

Daha önceden Flash belleğimde böyle bir sorun vardı. Bir program yardımıyla Flash belleğin hepsini tarayıp, bilgileri gösterdi. Orda dosyaları aktar diye seçenek felan var idi bir kere öyle Flash belleği kurtarmıştım

Daha önceden Flash belleğimde böyle bir sorun vardı. Bir program yardımıyla Flash belleğin hepsini tarayıp, bilgileri gösterdi. Orda dosyaları aktar diye seçenek felan var idi bir kere öyle Flash belleği kurtarmıştım
aynı sistem biraz farklı versiyon , dediğim gibi yaparsan sıkıntı yaşamayacaksındır

Yeni konular

Geri
Yukarı