HDD diskimi göremiyorum ve kullanamıyorum

Salih Şen

Hectopat
Daha fazla  
Aslında uzun süredir bu problem vardı geçer diye düşündüm ama geçmedi. 1 TB HDD diskim var fakat uzun bir süredir Bilgisayara girdiğimde ya C diskinin yanında göremiyorum yada dolu olduğu halde içini açtığımda boş olarak görüyorum ve diskimi kullanamıyorum. Diskte ne tür problemler olabilir ve sorunumu nasıl çözebilirim ?

HDD biçimlendirimliyor hata veriyor. Sanırım pcye takılmadı tam olarak yada zarar gördü.

Son düzenleyen: Moderatör:
Disk yönetiminden (komut satırına diskmgmt.msc yazın) sürücünüze harf adı vermeyi deneyin. Olmazsa sağ tıklayıp özellikler > araçlar kısmından diskinizi tarayın. Çözülmezse gene sağ tıklayıp biçimlendir demeniz gerekiyor.
Son yazdıklarınızdan sonra düzeltiyorum.
Bilgisayarınızda sürücünüze gelen kabloları değiştirin.Yani güç kablosuyla veri kablosunu başka kablolarla değiş tokuş yapın. Sürücünüzü tarama kısmı ile dediklerim hala geçerli tarayın bakalım ne sonuç çıkacak.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı