HDD faulty sector problemi

Tamer7

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar,
Geçen günlerde dizüstü bilgisayarıma 250 GB SanDisk 3D SSD aldım. DVD sürücüsüne takılan aparat sayesinde bilgisayarın içindeki mevcut harddiski oraya takıp mevcut bilgisayarın kendi SATA girişine SSD'yi taktım. Fakat bu işlemden sonra harddiskimde sorun yaşamaya başladım. Veri çekmeye çalışırken birden donma meydana gelmeye başladı ve bad sector olayından şüphelendim. HD Tune Pro ile ile baktığımda hem sağlık kısmında sorun vardı hem de tarattığımda bad sector buldu. Ardından araştırmalarımdan sonra HDD Regenerator programını buldum. Hard disk sentinel programı ile bu sefer bad sector taraması yaptım. Ve görselde görüldüğü gibi bu sefer hiç bad sector çıkmadı.

hdd.png

Fakat daha sonra programlardan tekrar disk sağlığına göz attığımda disk sağlığının oldukça azaldığı gördüm.

hdd2.PNG

hdd3.PNG

Bu durum çözülebilir mi? Ne yapmam gerekiyor? Low Level Format denemeli miyim? Hard diskin yerini değiştirirken hiç yere falan düşmedi dikkat de ettim. Yıllardır sorunsuz çalışan disk yerini değiştirince neden böyle olmuş olabilir? Bilgisi olan yok mu? Teşekkürler.
@Recep Baltaş @Ali Güngör @MF

Son düzenleme:

Geri
Yukarı