HDD format ekranında ve disk yönetiminde görünmüyor

Awore

Decapat
Daha fazla  
Merhabalar, dün bilgisayarıma her zaman yaptığım gibi USB üzerinden format atıyordum fakat Windows'u SSD'ye kurarken biçimlendirmeyi unuttum. Bilgisayarın format işleri bitti. PC açıldıktan sonra HDD "bu bilgisayar" bölümünde yoktu. Disk yönetimine girip hallederim diye düşündüm fakat disk yönetiminde de gözükmüyor. Sonra SSD'yi biçimlendirmeyi unuttuğumu hatırladım ve belki düzelir diye tekrar format atıyordum ki HDD'nin format atarken disk seçme bölümünde de olmadığını gördüm. Windows'u SSD'ye kurup bilgisayarı açtım çözüm yolları aramaya çalıştım her yere baktım, araştırdım fakat bir çözüm yolu bulamadım. BIOS'a baktım HDD orada gözüküyor, aygıt yöneticisinde gözüküyor. HD Sentinel programında gözüküyor ama bir türlü disk olarak bilgisayara ekleyemiyorum. (Fotoğrafları ekleyeceğim)

Not: HDD'de şimdiye kadar hiçbir sorun yoktu.
Anakart: Gigabyte Z370P.
HDD: Seagate 3.5" 1TB Barracuda SATA 3.0 7200RPM 64MB 210Mb/s okuma hard disk.
SSD: Samsung 250GB 970 EVO M.2

Screenshot_3.png

Screenshot_2.png

Screenshot_1.png

Merhabalar, dün bilgisayarıma her zaman yaptığım gibi USB üzerinden format atıyordum fakat Windows'u SSD'ye kurarken biçimlendirmeyi unuttum. Bilgisayarın format işleri bitti. PC açıldıktan sonra HDD "bu bilgisayar" bölümünde yoktu. Disk yönetimine girip hallederim diye düşündüm fakat disk yönetiminde de gözükmüyor. Sonra SSD'yi biçimlendirmeyi unuttuğumu hatırladım ve belki düzelir diye tekrar format atıyordum ki HDD'nin format atarken disk seçme bölümünde de olmadığını gördüm. Windows'u SSD'ye kurup bilgisayarı açtım çözüm yolları aramaya çalıştım her yere baktım, araştırdım fakat bir çözüm yolu bulamadım. BIOS'a baktım HDD orada gözüküyor, aygıt yöneticisinde gözüküyor. HD Sentinel programında gözüküyor ama bir türlü disk olarak bilgisayara ekleyemiyorum. (Fotoğrafları ekleyeceğim)

Not: HDD'de şimdiye kadar hiçbir sorun yoktu.
Anakart: Gigabyte Z370P.
HDD: Seagate 3.5" 1TB Barracuda SATA 3.0 7200RPM 64MB 210Mb/s okuma hard disk.
SSD: Samsung 250GB 970 EVO M.2

Screenshot_3.png

Screenshot_2.png

Screenshot_1.png
Tekrardan merhabalar sorunu forumdaki bir arkadaş sayesinde buldum ve sizlerle paylaşmak istiyorum.
- Denetim Masasına giriyoruz.
- Arama kısmına Depolama Alanları yazıp Depolama Alanlarını yönet'e tıklıyoruz.
- Depolama havuzu başlığını genişletiyoruz ''Depolama alanı oluştur'' a tıklıyoruz.
- Orada hdd'niz çıkyıor üzerine tıklayıp disk olarak ekleyebilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı