HDD FPS düşüşüne sebep olur mu?

437935

Hectopat
Makaleler
1
Counter-Strike: Global offensive oynuyorum fakat ara sıra çok kısa süren droplar, takılmalar giriyor. E bu da beni rahatsız ediyor. Oyun şu ana kadar 8 yıllık 5400 RPM bir HDD'ye kurulu idi. Bunu HDD'den silip SSD'ye yüklesem bu takılma ve droplara çözüm getirebilir miyim? Sistemimle alakalı bir sorun yok, RAM de yeterli (8 GB).

(Admin FPS düşüşü olarak değiştirmiş, ben drop yazmıştım.)

i5-3210M 2,50GHz

ThrottleStop'da 103 derece görüünüyor PROCHOT.
PROCHOT durumu uzak görünüyor. Değişken frekans da eski nesil işlemcilerde drop'a sebep olur. Yüksek performansta kullan olabildiğince.
@437935 SSD'ye kur bakalım bi. Ancak ben nedense disk ile alakalı olduğunu düşünmüyorum.

Konu çözülmüştür. Konuda yardımcı olan tüm hocalarıma teşekkür ederim. En kısa ve açıklayıcı anlatımı yaptığı için @raknhocam hocamı çözüm olarak işaretliyorum, diğer arkadaşlar alınmasın lütfen :).

@erengore iniyor şimdi, deneyeceğim. Ama keşke Afterburner CS:GO'da çalışsa. Güven faktörünün düşmesini istemiyorum.

Olur eski bir HDD'im var bazı oyunları oraya yüklüyorum fakat o oyunu bana yükleyemiyor. İlk 2, 3 dk droplar yiyorum sonra açılıyor ama SSD ile arasında 5 FPS falan fark oluyor alan yüklemelerinde droplar yiyorum ayrıca.

Yeni konular

Geri
Yukarı