HDD görünmeme sorunu

KaanHakan

Kilopat
Daha fazla  
Herkese iyi günler. Dün sipariş ettiğim parçalar geldi ve sistemimi topladım, ssd kullandım windows 10 uefi şekilde sorunsuzca kurdum fakat hdd'nin bilgisayarıma girince gözükmediğini fark ettim, biosda gözükmesine rağmen bilgisayarı açınca gözükmüyor. Kablolar doğru takılı sorun ne olabilir? Windowsu kurarken ssd seçerken yaptığımız gibi hdd'ye tıklayıp yeni mi yapmamız gerekiyordu?

HDD çalışıyormu en güzeli takacaksın gücünü satasını gireceksin BIOS Sata configuration kısmına bakcaksın taktıgın satada HDD görünüyormu. Eğer orda herhangi bir disk görünüyorsa sağlamdır gerisini format atarkenki kısımdan yada ekstra bir HDD ise pc açılınca Bilgisayarı Yönet sekmesindeki Disk Yöneticisinden ayarlayacaksın.

Biosda gözüküyor zaten HDD sağlam sıfır aldım. Biçimlendirme yerine geliyorum ayrılmamış alan yazıyor biçimlendirme yerini bulamadım yada. Ayrıntılı bir şekilde yazabilir misiniz acaba rica etsem?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı