Hız Aşırtma Sonrası HDD Görünmeme Sorunu

Enesxdd

Kilopat
Selamlar. Masaüstü bilgisayarım eski. İşlemcisi core 2 Duo E6300. Anakartı Asus P5LD2-SE sanırsam. Hız aşırtmayı öğrenmek için bu bilgisayarı kullanmayı düşünüyorum. BIOS'dan giriyorum değerleri değiştireceğim kısma. 3 seçenek beni karşılıyor Auto-Manuel-Overclock Profile diye. Manuel'de el kendimiz verebiliyoruz değerleri. Overclock Profile'de ise %30'a kadar kendi otomatik yapıyor sanırım. Normalde 1.8GHz olan işlemci Overclock Profile'deki %30'u seçtiğimde 2.42GHz'e yükseliyor. Şimdi normal olarak frekans diyeceğim bilmediğim için 266'da duruyor 7 ile çarptığımızda bana 1862 değerini veriyor. Ben bu 266'yı 450'ye kadar çekebiliyorum. Ben bu işlemciyi 2.8 civarına çıkartmak istiyorum. O değere 400 verip her şeyi kayıt edip çıktığımda HDD görünmüyor bu sefer. Reboot and select proper boot device gibi bir hata veriyor. Neden bu hatayı veriyor?
Birkaç yazıda insanların 3GHz civarlarına çıkıp stabil bir şekilde kullandıklarını belirttiğini gördüm. Bende yapabilir miyim? Bu hatanın önüne nasıl geçerim? Ayarları eskisi gibi yapınca tekrar HDD görünür hale geliyor. 2*2 Dual Channel 800MHz'lik RAM'ler kullanıyorum. Güç kaynağım ise 230W. Güç kaynağımı sıkıntı yapıyor? Ekran kartı GT730. Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı